Sprowadzenie auta z Dubaju – od czego zacząć?

Sprowadzenie auta z Dubaju należy rozpocząć od wyboru wymarzonego pojazdu. Decyzję podejmijmy na podstawie dostępnych aukcji (np. na Copart.com lub IAAI.com). Na tym etapie warto także wyliczyć wstępne koszty i policzyć opłacalność wybranego rozwiązania. Decydując się na współpracę z FlyCars, komunikacja podczas procesu importu odbywa się za pomocą maila, telefonu lub mediów społecznościowych. Można nas również odwiedzić w biurze.

Jako specjaliści dokładnie weryfikujemy pojazd również w bazie Carfax oraz Autocheck, dzięki temu klienci mają pewność co do stanu technicznego wybranego auta.

Jak przebiega import auta z Dubaju?

Chcesz dowiedzieć się, jak sprowadzić samochód z Dubaju? W takim razie po wyborze właściwego auta, obliczeniu opłacalności i zweryfikowaniu go należy wpłacić kaucję dla importera i podpisać umowę. We FlyCars niezbędne jest 2 000 zł. Dlaczego? Ponieważ po ewentualnym wycofaniu się klienta z transakcji i braku zapłaty za pojazd dom aukcyjny pobierze z naszego depozytu odpowiednią karę finansową. Jeżeli natomiast licytacja przebiegnie pomyślnie i uda nam się „dopiąć formalności”, kwotę uznamy za prowizję.

Kolejne kroki to m.in.:

  • płatność – wygrana licytacja oznacza, że mamy dwa dni na zapłatę pełnej kwoty (w przypadku spóźnienia dom aukcyjny nalicza karę finansową za każdy dzień zwłoki);
  • transport do portu, fracht – po zaksięgowaniu wpłaty organizujemy wszelkie formalności transportowe (w tym przypadku odbywa się również załadunek do kontenera i transport do portu w Bremerhaven);
  • odprawa celna – ostatni krok, czyli dokonanie opłat celno-skarbowych (gdy już zakończymy procedurę celną klient przelewa nam pieniądze lub umawiamy się na zapłatę przy odbiorze auta).

Po wszystkim auto transportujemy do klienta i ewentualnie się rozliczamy (jeżeli poszczególnych formalności z klientem nie dokonaliśmy wcześniej).

Ile tak naprawdę trwa sprowadzenie auta z Emiratów od momentu zakupu?

Czas oczekiwania na auto z Dubaju może różnić się w zależności od aktualnej sytuacji panującej na świecie, sprawności poszczególnych etapów importu (np. odprawy celnej czy też oczekiwania na miejsce w kontenerze) oraz liczby importowanych pojazdów. Zazwyczaj sprowadzenie auta z Dubaju trwa 2-5 miesiący.

Czy opłaca się sprowadzać samochody z ZEA? 

Samochody z ZEA to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla osób, którym zależy na wysokiej jakości egzemplarzach w dobrym stanie mechanicznym i blacharskim. Auta importowane dla naszych klientów to m.in.:

  • BMW M3 2018,
  • AUDI S5 2021,
  • DODGE CHALLENGER 2021,
  • FORD ESCAPE 2018,
  • MAZDA CX-9 2021,
  • PORSCHE 911 1987,
  • FORD MUSTANG 1966.

Najbardziej opłaca się sprowadzać samochody sportowe i luksusowe. Auta standardowe są również dobrą inwestycją, natomiast na pojazdach z segmentu premium można zaoszczędzić najwięcej. Są to zazwyczaj kwoty rzędu 30-40%.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje sprowadzenie auta z Dubaju, koniecznie przeczytaj nasz artykuł blogowy, w którym dokładnie to wyjaśniliśmy.

Podsumowanie

Sprowadzenie auta z ZEA okazuje się absolutnym „strzałem w dziesiątkę”, jeżeli chodzi o opłacalność importu. Warto jednak pamiętać, że szacunkowy czas sprowadzenia auta z Dubaju wynosi zazwyczaj od 2 do 3 miesięcy. Wiele aspektów w kwestii importu nie zależy od firmy importerskiej, dlatego w niektórych przypadkach czas oczekiwania na auto może się wydłużyć do kilku miesięcy. Jeżeli interesuje Cię skorzystanie z usług profesjonalnych importerów – napisz do nas maila lub zadzwoń. W razie pytań pozostajemy dyspozycyjni. Z chęcią doradzimy w wyborze auta i je sprowadzimy. Zachęcamy do współpracy – kontakt jest możliwy również przez social media. 

FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Jakie są najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat tego, jak sprowadzić auto z Dubaju?

#1 Ile trwa sprowadzenie auta z Dubaju?

Ile trwa import auta z Dubaju? Biorąc pod uwagę przypadki naszych klientów, import pojazdów z ZEA może trwać nawet poniżej 3 miesięcy. Aby poznać szczegóły – skontaktuj się ze specjalistami FlyCars mailowo lub telefonicznie.

#2 Czy można dokładnie przewidzieć ile trwa transport samochodu z Dubaju?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, szacuje się, że transport samochodu z Dubaju trwa ok. 2-3 miesięcy. Nie można tego jednak dokładnie przewidzieć, ponieważ finalny okres importu zależy od wielu istotnych czynników, w skład których wchodzą m.in. oczekiwanie na załadunek, komplikacje podczas opłat celno-skarbowych czy też uzyskanie pozwolenia na transport.

Opublikowano: 30 grudnia 2022 Krzysztof Mikołajczyk

Miłośnik motoryzacji od kilkunastu lat. Jest właścicielem jednej z najbardziej renomowanych firm importerskich w Polsce - dumnie reprezentuje FlyCars oferując innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, a także szybkość i rzetelność sprowadzania aut. Pasjonat nie tylko samochodów, ale również jednośladów, które jak sam twierdzi, są jego odskocznią od rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!