Krok 1 – Wybór samochodu

Wspólnie z klientem wyszukujemy odpowiedni pojazd z dostępnych aukcji. Współpraca odbywa się za pomocą kontaktu telefonicznego/mailowego lub za pomocą mediów społecznościowych. Naszym priorytetem jest zadowolenie klienta, dlatego dokładamy wszelkich starań aby potencjalnie nabyty pojazd spełniał wszelkie wymagania. 

Na tym etapie wyliczamy również wszystkie koszty, które klient będzie musiał ponieść: koszt prowizji domu aukcyjnego, koszty transportu, frachtu, opłat celno-skarbowych. 

Jeżeli zdecydujemy się na konkretny pojazd, weryfikujemy go w bazie Carfax oraz Autocheck. Dzięki takiemu procesowi, klient ma pewność co do stanu technicznego pojazdu.

Krok 2 – Wpłata kaucji, umowa

Kolejnym krokiem po wyborze pojazdu jest podpisanie umowy między stronami oraz wpłata kaucji w wysokości 2000zł. Jest to niezbędne, ponieważ w przypadku wycofania się klienta po wylicytowaniu pojazdu i braku zapłaty za pojazd, dom aukcyjny pobierze z naszego depozytu karę finansową. 

W przypadku niepomyślnej licytacji, kaucja na życzenie klienta może być zwrócona lub zostaną podjęte kolejne próby licytacji innych pojazdów.

Nie ma żadnego limitu dotyczącego ilości licytowanych przez nas dla Państwa pojazdów.

W przypadku pomyślnej licytacji, kwota zostaje uznana jako prowizja.

Krok 3 – Płatność

Po wygranej licytacji mamy dwa dni robocze na zapłatę pełnej kwoty licytacji oraz prowizji dla domu aukcyjnego.
W przypadku spóźnienia dom aukcyjny nalicza karę za każdy dzień zwłoki. Płatności należy dokonać na nasze konto firmowe w złotówkach lub bezpośrednio do portalu aukcyjnego – decyzja należy do klienta i przelewa tak jak mu wygodniej.

Krok 4 – Transport do portu, fracht

Po zaksięgowaniu wpłaty, organizujemy odbiór pojazdu z placu domu aukcyjnego. Wybieramy najbliższy port, do którego transportujemy pojazd. Tam następuje załadunek do kontenera i pojazd rozpoczyna drogę morską do portu w Bremerhaven. 

Krok 5 – Odprawa celna

Po przybyciu auta do portu w Europie, w imieniu klienta organizujemy opłaty celno-skarbowe. Po zakończeniu procedury celnej klient jest zobowiązany do przelewu należnej kwoty na nasze konto albo konto agencji celnej.

Krok 6 – Transport do klienta

Po zakończeniu procedury celnej, organizujemy transport do Polski, prosto pod wyznaczony adres. Jeżeli zdecydujemy się na płatność przy odbiorze, wówczas pod wskazanym adresem rozliczamy się z transportu.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!