Ze względu na liczne oszustwa motoryzacyjne klienci mają poważne obawy przed zakupem pojazdu pochodzącego z europejskiego rynku. Nie ma się co dziwić – aktualnie większa część sprzedawców fałszuje realny stan techniczny auta i bardzo często „przekręca” liczniki. Wielu kupców z doświadczenia przekonało się, że nawet kilka tygodni po nabyciu auta (lub – co gorsza – podpisaniu umowy leasingowej) w stosunkowo nowym pojeździe pojawiają się ukryte wady przekreślające jego komfortowe użytkowanie. Alternatywą jest import aut z Kanady. We współpracy z FlyCars wybierzesz pewny, sprawdzony i dobrze wyposażony egzemplarz spełniający Twoje oczekiwania jakościowe, a co najważniejsze – zdecydowanie taniej.

Sprowadzanie samochodów z Kanady – na jakich autach można zaoszczędzić?

Sprowadzanie samochodów z Kanady najbardziej opłaca się, gdy zależy Ci na kilkuletnim, zadbanym egzemplarzu klasy średniej lub premium. Jeśli natomiast chcesz zainwestować w ponad 15-letni pojazd, lepiej poszukaj go na rynku europejskim (chyba że masz na myśli znane zabytkowe kanadyjskie maszyny kolekcjonowane przez fanów motoryzacji na całym świecie).

Importując kilkuletnie samochody z Kanady, zapłacisz znacznie mniej niż za ich europejskie odpowiedniki, a dodatkowe koszty sprowadzenia, m.in. podatek VAT, cło, akcyza, czy wynagrodzenie dla tłumacza przysięgłego nie przewyższą różnicy w wartości danego auta.

Zapamiętaj!

Według ekspertów FlyCars sprowadzanie aut z Kanady jest znacznie bardziej opłacalnym sposobem w finalnym rozrachunku niż kupowanie podobnego modelu (nawet kilka lat starszego) w Europie. Koszt sprowadzenia auta z Kanady może się okazać niższy niż z krajów europejskich.

Dlaczego warto zdecydować się na import samochodów z Kanady?

Import samochodów z Kanady to nie tylko oszczędność. Tamtejsze pojazdy są znacznie mniej wyeksploatowane i lepiej wyposażone niż europejskie auta. Kanada słynie z równych dróg, po których jazda nie obciąża tak mocno zawieszenia, a co za tym idzie – tamtejsze modele (z tego samego rocznika i o podobnym przebiegu) są o wiele trwalsze niż przykładowo z Niemiec czy Holandii. W odróżnieniu od importu pojazdów ze Stanów Zjednoczonych znacząca ilość modeli nie wymaga dodatkowego przystosowania pojazdu do przepisów europejskich (przeróbki reflektorów, tylnych kierunkowskazów a niektóre z pojazdów posiadają nawet światło przeciwmgłowe).

Jak sprawdzić samochody z Kanady?

Samochody z Kanady można łatwo sprawdzić, korzystając z Carfax lub Autocheck. Po wejściu na jedną z wybranych stron należy wpisać numer VIN i poczekać na wygenerowanie specjalistycznego raportu wskazującego historię pojazdu (jest widoczna zazwyczaj od momentu zakupu auta w salonie). Warto również wspomnieć, iż programy weryfikujące wyświetlają zdjęcia większości kolizji, które miały miejsce w ostatnich latach.

Naszym zdaniem import aut z Kanady to szansa na pewny i dobrze wyposażony samochód. Jeśli jesteś zainteresowany konkretnym egzemplarzem – skontaktuj się z nami. Oszacujemy koszty, wylicytujemy samochód i dostarczymy go prosto pod Twój dom. Zadzwoń do nas (+48 669 668 202, +48 669 668 207, +48 669 667 408) lub napisz na biuro@flycars.pl.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!