Amerykańskie auto terenowe — czy warto sprowadzać?

Powyższe pytanie powinno raczej brzmieć: które samochody terenowe z USA sprowadzać? Biorąc pod uwagę obecne standardy, nikt nie ma raczej wątpliwości dot. opłacalności importu amerykańskich aut terenowych. To oszczędność rzędu przynajmniej 30-40% w porównaniu do identycznych pojazdów terenowych z Europy.

Popularne amerykańskie samochody terenowe — zalety

Zalety związane z importem amerykańskich samochodów terenowych:

 • ogromne oszczędności (jak już wspomnieliśmy — rzędu 30-40%),
 • dobre wyposażenie (salony w USA wyposażają nawet najbardziej podstawowe egzemplarze w nowoczesne urządzenia technologiczne i praktyczne funkcjonalności);
 • większa pojemność silnika (modele terenowe z USA wyróżniają się większą pojemnością silnika i mocą, co przekłada się na mniejszą awaryjność tego typu pojazdów przez pierwsze kilkanaście lat użytkowania);
 • wyższa jakość zastosowanych komponentów (ten aspekt również wpływa na bezawaryjność terenowych samochodów — w USA szczególną uwagę przywiązują w fabrykach do wytrzymałości i bezawaryjności komponentów);
 • bezpieczeństwo (najpopularniejsze marki amerykańskich samochodów terenowych mają bezpieczną strefę zgniotu, co pozwala wyjść bez szwanku nawet z najbardziej ryzykownych wypadków).

Niezawodność i bezpieczeństwo — na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodów terenowych

Przy zakupie samochodów terenowych należy zwrócić w pierwszej kolejności uwagę na ich gabaryty. Im cięższy pojazd, tym większe bezpieczeństwo gwarantuje. Należy również dokładnie przyjrzeć się przestrzeni wewnątrz auta oraz pojemności bagażnika. Nie bagatelizujmy stanu mechanicznego — automatyczna skrzynia biegów powinna pracować „gładko” (bez szarpania), a silnik „równo” – także na biegu „jałowym”.

Współpracując z firmą importerską, należy poprosić o zdjęcia wybranego pojazdu — nie tylko z czterech stron, ale także pod kątem, żeby dokładnie zapoznać się z charakterystycznymi uszkodzeniami, których nie widać w standardowym ułożeniu kamery.

Najpopularniejsze w Polsce marki amerykańskich terenówek

Które samochody z USA warto sprowadzać? Przede wszystkim Jeep Grand Cherokee — czyli marka znana każdemu mężczyźnie, chociaż w minimalnym stopniu interesującego się motoryzacją. Obecnie jest to najchętniej sprowadzana terenówka zza oceanu.

Warto również wspomnieć o markach tj.:

 • Hummer H2 – symbol klasyki, masywnego piękna oraz ponadprzeciętnych osiągów (można nim jeździć po każdej nawierzchni, jednocześnie siedząc bardzo wygodnie ze względu na obszerne, dobrze wyposażone wnętrze).
 • Cadillac Escalade — typowy amerykański samochód w Europie należący do rzadkości (można go sprowadzić za 20-30% mniej, niż kosztuje na rynku wtórnym w Polsce);
 • Chevrolet Suburban — miłośnicy kolekcjonerskich aut celują najczęściej w modele z 2001 roku (to jedne z najbardziej monstrualnych suwów wzorowanych na pick-upach).

Jak importować amerykańskie auta terenowe? 

Import amerykańskich aut terenowych należy rozpocząć od znalezienia renomowanej firmy zajmującej się sprowadzaniem tego typu pojazdów. Wówczas cały proces wbrew pozorom nie jest bardzo skomplikowany, ponieważ opiera się o 7 fundamentalnych kroków, a mianowicie:

 1. wybór samochodu,
 2. wpłata kaucji,
 3. podpisanie umowy,
 4. płatność,
 5. transport do portu,
 6. fracht,
 7. odprawa celna i transport do klienta.

Jeżeli interesują Cię popularne amerykańskie samochody terenowe — zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Spośród konkurencji wyróżnia nas m.in. sprawna procedura zakupu, innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny oraz profesjonalne podejście do każdego zlecenia.

Sprowadzane samochody terenowe USA — ile to kosztuje? 

Decydując się na sprowadzane samochody terenowe z USA, musisz liczyć się z wydatkiem rzędu od 10 000 do 15 000 zł. W skład wchodzą opłaty transportowe, prowizje importerskie oraz prowizje dla domów aukcyjnych. Cennik FlyCars nie obejmuje opłat celno-skarbowych.

Podsumowanie 

Chcesz wiedzieć, jakie amerykańskie auta terenowe warto sprowadzać do Polski? W takim razie śledź na bieżąco naszego bloga. Zapewniamy, że import aut ze Stanów Zjednoczonych jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem — szczególnie we współpracy z renomowanymi dystrybutorami gwarantującymi najniższe ceny i sprawny przebieg procesu sprowadzania pojazdów. Zamów szczegółową wycenę już dziś. W razie pytań pozostajemy dyspozycyjni mailowo lub telefonicznie. Nasze siedziby mieszczą się we Wrocławiu, Krakowie oraz Rzeszowie.

Opublikowano: 30 grudnia 2022 Krzysztof Mikołajczyk

Miłośnik motoryzacji od kilkunastu lat. Jest właścicielem jednej z najbardziej renomowanych firm importerskich w Polsce - dumnie reprezentuje FlyCars oferując innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, a także szybkość i rzetelność sprowadzania aut. Pasjonat nie tylko samochodów, ale również jednośladów, które jak sam twierdzi, są jego odskocznią od rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!