Cło na auta z Kanady – jak to wygląda w praktyce?

Sprowadzanie aut zza oceanu wiąże się z licznymi formalnościami. Kupujący musi zapłacić podatek VAT, akcyzę, a także wnieść odpowiednie opłaty transportowe, w skład których wchodzą m.in.:

  • transport do portu w USA,
  • fracht morski,
  • transport z portu w Bremerhaven.

Istotne jest także cło na samochody z Kanady, którego wartość wynosi 10%. Nie jest to jedyna istotna kwota, ponieważ w przypadku motocykli cło wynosi 6%, a jeżeli chodzi o quady – również 10%.

Cło na samochody z Kanady – czy da się go uniknąć?

Cło na samochody z Kanady jest obowiązkowe. Sprowadzając pojazd legalnie raczej nie da się go uniknąć. Jeżeli natomiast współpracują Państwo z renomowanymi importerami, jest szansa na zaoszczędzenie nawet 30-40% w porównaniu do aut pochodzących z Europy.

Okazuje się to możliwe ze względu na zniżki gwarantowane przez światowych importerów. Dla przykładu – koszt importu we FlyCars wynosi ok. 20 000 – 30 000 zł. Inni importerzy windują ceny nawet do 35 000 – 40 000 zł. Z czego wynika ta różnica? Jesteśmy po prostu zaufanym partnerem biznesowym i otrzymujemy wiele atrakcyjnych zniżek, którymi obdarowujemy naszych klientów.

Jesteś zainteresowany współpracą z FlyCars? Napisz do nas maila lub zadzwoń – w razie pytań pozostajemy dyspozycyjni.

Ile średnio wynosi cło za samochód z Kanady?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy – cło za samochód z Kanady wynosi 10%. Jest to stała cena, która nie ulega zmianom. Jeżeli sprowadzimy samochód za 100 000 zł, cło wyniesie 10% jego wartości, czyli 10 000 zł. To stosunkowo niewiele, biorąc pod uwagę fakt, iż auta z Europy kosztują nawet o kilkadziesiąt procent drożej.

Cło na auta z Kanady – co jeszcze warto o tym wiedzieć?

Cło na auta z Kanady nie jest jedynym wydatkiem. Decydując się na import pojazdów zza oceanu musimy liczyć się także z podatkiem VAT wynoszącym 19% w Niemczech i 23% w Polsce. Istotna jest także akcyza – wynosi ona od 1,55% do 18,6%. Rozbieżności wynikają od typu pojazdu, poniżej przedstawiamy szczegóły.

Cło na samochody z Kanady to nie jedyny wydatek – ważna jest również akcyza!

Dla pojazdów hybrydowych do 2.0 akcyza wynosi 1,55%. W przypadku hybryd powyżej 2.0 będziemy musieli zapłacić 9,3%. Jeżeli natomiast decydujemy się na auta spalinowe – dla pojazdów o pojemności do 2.0 włącznie akcyza wyniesie 3,1%. Zdecydowanie droższą inwestycją okazują się pojazdy powyżej 2.0, ponieważ akcyza w tym przypadku oscyluje w granicach 18.6%.

Zapamiętaj!

Pojazdy elektryczne i motocykle są zwolnione z akcyzy.

Jakie cło na auta z Kanady? – podsumowanie

Biorąc pod uwagę obecne standardy, cło na auta z Kanady wynosi 10% – dotyczy to samochodów osobowych. W przypadku motocykli jest to 6%, a jeżeli chodzi o quady – również 10%.

Pamiętajmy, że cło na auta z Kanady to wyłącznie jeden z bardziej istotnych wydatków. Należy dodatkowo uwzględnić podatek VAT oraz akcyzę. Podczas procesu importu istotne są także opłaty transportowe, w skład których wchodzą m.in. transport do portu w USA, fracht morski oraz transport z portu w Bremerhaven pod dom klienta.

FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Jakie są najczęstsze pytania i odpowiedzi w tematyce cła na auta z Kanady?

#1 Jakie cło na auta z Kanady obowiązuje aktualnie?

Aktualnie obowiązuje cło na auta z Kanady w wysokości 10%. To samo dotyczy również quadów. W przypadku motocykli jest to 6% wartości. Biorąc pod uwagę opłacalność całego procesu sprowadzania aut – to dosyć niskie koszty.

#2 Czy cło na samochody z Kanady ulegnie w najbliższym czasie zmniejszeniu?

Cło na samochody z Kanady prawdopodobnie nie ulegnie zmniejszeniu w najbliższym czasie. Zachęcamy jednak do regularnego śledzenia naszych wpisów blogowych w zakładce „Blog„. Każda osoba, której zależy na bezpiecznym i bezproblemowym imporcie powinna zapoznać się z poszczególnymi wpisami. Zachęcamy również do skorzystania z naszych usług. W razie pytań jesteśmy dostępni telefonicznie lub mailowo.

#3 Cło za samochód z Kanady – czy można go nie płacić?

Cło za samochód z Kanady jest obowiązkowe. Jeżeli dysponujemy pojazdem elektrycznym, możemy wyłącznie nie zapłacić akcyzy – dotyczy to również motocykli.

#4 Gdzie sprawdzić, jakie jest cło na samochody z Kanady?

Konkretne opłaty związane z importem pojazdów można sprawdzić na stronie FlyCars w sekcji pt.: „Opłaty„. Jeżeli są Państwo zainteresowani importem w atrakcyjnych kryteriach cenowych i profesjonalnym przebiegiem całego procesu – zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Jesteśmy również dostępni w mediach społecznościowych. Nasze oddziały znajdują się w Krakowie, Rzeszowie oraz Wrocławiu.

Opublikowano: 29 grudnia 2022 Krzysztof Mikołajczyk

Miłośnik motoryzacji od kilkunastu lat. Jest właścicielem jednej z najbardziej renomowanych firm importerskich w Polsce - dumnie reprezentuje FlyCars oferując innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, a także szybkość i rzetelność sprowadzania aut. Pasjonat nie tylko samochodów, ale również jednośladów, które jak sam twierdzi, są jego odskocznią od rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!