Jaki koszt sprowadzenia auta z Dubaju?

Sprowadzanie samochodu z Dubaju lub innych krajów znajdujących się za oceanem jest stosunkowo zaawansowanym procesem, który lepiej zlecić firmie importerskiej. Ceny są nieznacznie wyższe, niż jakbyśmy zajmowali się wszystkim sami, natomiast okazuje się to o wiele sprawniejsze i bardziej komfortowe.

Z doświadczenia możemy stwierdzić, że całkowity koszt sprowadzenia auta z Dubaju wynosi mniej więcej 25 000 – 35 000 zł. Takie ceny obowiązują głównie klientów FlyCars, ponieważ inni importerzy podają widełki o 10 000 zł wyższe niż my. Wynika to z prostego powodu – FlyCars jest doświadczoną firmą importerską współpracującą od wielu lat z renomowanymi domami aukcyjnymi (np. IAAI, IMPACTAUTO oraz COPART). Dzięki nabytemu zaufaniu otrzymujemy spore zniżki, którymi obdarowujemy naszych klientów. W konsekwencji jesteśmy aktualnie najtańsi na rynku.

Co składa się na koszt importu auta z Dubaju?

Na koszt sprowadzenia auta z Dubaju składa się kilka fundamentalnych elementów, a mianowicie:

 • prowizje domów aukcyjnych),
 • opłaty transportowe,
 • prowizje importerskie.

Oprócz tego należy doliczyć także:

 • podatek VAT,
 • akcyzę,
 • cło.

Podatek VAT wynosi 23% w Polsce i 19% w Niemczech. Jeśli chodzi o akcyzę, istnieje 5 wyjątków:

 • pojazdy hybrydowe do 2.0 włącznie – 1,55% akcyzy;
 • pojazdy hybrydowe o pojemności większej niż 2.0 – 9,3% akcyzy;
 • pojazdy spalinowe do 2.0 – 3,1% akcyzy;
 • pojazdy spalinowe o pojemności większej niż 2.0 – 18,6% akcyzy;
 • motocykle i pojazdy elektryczne – brak opłaty akcyzyjnej.

Za samochody osobowe i quady należy zapłacić 10% cła, natomiast w przypadku motocykli jest to 6% opłaty akcyzyjnej.

Procedura zakupu a koszty sprowadzenia samochodu z Dubaju – jak to wygląda w praktyce?

Procedura zakupu pojazdów importowanych okazuje się banalnie prosta. Dzięki niej koszt sprowadzenia auta z Dubaju jest bardzo przystępny cenowo, a cały proces trwa od 2 do 5 miesięcy (lub nieco dłużej).

Współpracując z naszymi klientami, działamy na bazie konkretnych etapów:

 1. Wybór samochodu – korzystając z kontaktu telefonicznego lub mailowego (ewentualnie mediów społecznościowych) komunikujemy się z klientem w celu wyszukania odpowiedniego pojazdu z dostępnych aukcji samochodowych z Dubaju. Ten etap obejmuje również wyliczenie wszelkich kosztów i weryfikację pojazdu w bazie Carfax lub Autocheck – żeby klient miał pewność co do stanu technicznego danego auta. 
 2. Wpłata kaucji, umowa – na tym etapie podpisujemy umowę z klientem. Wymagamy uiszczenia płatności na poziomie 2 000 zł. To koniecznie, ponieważ w razie wycofania się klienta bezpośrednio po wylicytowaniu pojazdu, dom aukcyjny pobierze z naszego depozytu karę (jeśli pojazd nie zostanie opłacony). 
 3. Płatność – wygranie licytacji wiąże się z koniecznością płatności w ciągu dwóch dni roboczych od zakończenia aukcji. 
 4. Transport do portu, fracht – gdy już wpłata zostanie zaksięgowana, pojazd jest odbierany z domu aukcyjnego. Następnie transportujemy pojazd do portu w Bremerhaven.
 5. Odprawa celna i transport do klienta – opłaty celne są jednym z elementów, które mogą nieco wydłużyć procedurę importu. Jest to związane z ograniczeniami na granicy oraz sytuacji aktualnie panującej na świecie. Gdy już procedura celna zostanie zakończona, organizujemy transport do Polski – prosto do klienta.

Jeśli korzystasz z usług FlyCars, możesz mieć pewność, że koszt sprowadzenia auta z Dubaju będzie najniższy na rynku. Dodatkowo gwarantujemy szybkość, profesjonalizm, ciągły kontakt z klientem, dostawę pod dom oraz płatność w PLN-ach.

Ile kosztuje sprowadzenie samochodu z Dubaju? – podsumowanie

Koszty sprowadzenia auta z Dubaju wahają się w granicach 25 000 – 35 000 zł. Różnią się w zależności od konkretnego importera, liczby importowanych pojazdów oraz indywidualnych założeń. Jeśli interesują Cię nowe, używane oraz powypadkowe auta zza oceanu – koniecznie do nas napisz na maila biuro@flycars.pl lub zadzwoń pod numer najbardziej odpowiadający Twojej lokalizacji (Kraków: +48 669 668 202, Rzeszów: +48 669 668 207, Wrocław: +48 669 667 408).

FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat tego, ile kosztuje sprowadzenie samochodu z Dubaju.

#1 Ile kosztuje sprowadzenie samochodu z Dubaju?

Koszty sprowadzenia auta z Dubaju oscylują w granicach 25 000 – 35 000 zł.

#2 Co składa się na koszt sprowadzenia auta z Dubaju?

Na koszt sprowadzenia auta z Dubaju składają się m.in. prowizje domów aukcyjnych, prowizje importerskie, opłaty transportowe oraz podatek VAT, akcyza i cło.

Opublikowano: 26 października 2022 Michał Migut

Współwłaściciel jednej z najbardziej renomowanych firm importerskich w Polsce - Flycars. Od zawsze pasjonował się szybkimi i luksusowymi samochodami, dlatego postanowił sprowadzać auta zawodowo. Bardzo dobrze mu to wychodzi - koordynuje procesy we Flycars ze sporymi sukcesami, gwarantując jedne z najniższych cen na rynku. Michał to również autor licznych wpisów blogowych na temat motoryzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!