Co dokładnie składa się na koszt sprowadzenia motocykla z USA?

Jakie są koszty sprowadzenia motocykla z USA? Udzielając jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie — sprowadzanie motocykli z USA kosztuje ok. 25 000 – 30 000 złotych. Jeśli natomiast zależy Ci na skrupulatnych wnioskach, składają się na to 3 główne aspekty, a mianowicie:

 • transport do portu w USA,
 • fracht morski,
 • transport z portu w Bremerhaven pod dom klienta,
 • opłaty celne.

Za transport do portu w USA zapłacimy ok. 200-1200$. Fracht morski kosztuje mniej więcej 450-1600$. W przypadku transportu z portu w Bremerhaven pod dom klienta ceny wyniosą ok. 350$.

Koszty sprowadzenia motocykla z USA — ile wynosi podatek VAT, akcyza oraz cło?

Na koszt sprowadzenia motocykla z USA składają się także opłaty celno-skarbowe.

 • Podatek VAT wynosi 19% w Niemczech i 23% w Polsce;
 • Cło – 6%;
 • Akcyza jest zerowa — zarówno dla motocykli, jak i pojazdów elektrycznych.

Warto również pamiętać o prowizji dla domu aukcyjnego. W zależności od konkretnej transakcji cena wynosi od ok. 500$ w górę.

Ile kosztuje sprowadzenie motocykla z USA?

Całkowity koszt sprowadzenia motocykla z USA wynosi ok. 20 000 – 30 000 zł. Do tego należy doliczyć opłaty celno-skarbowe oraz prowizje domów aukcyjnych i prowizje importerskie. Dzięki temu można zaoszczędzić nawet 30-40% w porównaniu do identycznych egzemplarzy z rynku europejskiego. Warto wziąć pod uwagę fakt, że motocykle z USA wyróżniają się znacznie lepszym stanem mechanicznym niż jednoślady z Polski czy też innych krajów europejskich.

Koszty sprowadzenia motocykla z USA — jak wygląda kompleksowa procedura importu?

Procedura zakupu składa się z 8 kluczowych elementów, a mianowicie:

 1. Wybór motocykla.
 2. Wpłata kaucji.
 3. Podpisanie umowy.
 4. Płatność.
 5. Transport do portu.
 6. Fracht morski.
 7. Odprawa celna.
 8. Transport do klienta.

Na początku wyszukujemy razem z klientem odpowiedni motocykl. Współpracujemy, bazując na kontakcie telefonicznym / mailowym lub korzystając z mediów społecznościowych (np. z aplikacji Messenger). Następnie wyceniamy daną inwestycję i sprawdzamy jednoślad w bazie Carfax lub Autocheck — żeby klient miał pewność co do jego stanu technicznego i wydarzeń z przeszłości.

Po wygranej licytacji uiszczamy odpowiednie opłaty, następnie zajmując się transportem do portu i frachtem morskim. Kolejnym krokiem jest odprawa celna — po przybyciu motocykla do Europy. Następnie transportujemy go do klienta. To wszystko. Cała procedura kosztuje mniej więcej 20 000 – 30 000 zł. Biorąc pod uwagę obecne standardy rynkowe — warto skorzystać z oferty FlyCars ze względu na ceny innych importerów wyższe nawet o 20-30%.

Koszt sprowadzenia motocykla z USA — podsumowanie

Finalny koszt sprowadzenia motocykla z USA okazuje się bardzo przystępny. Współpracując z firmą importerską, można uzyskać okazyjne zniżki, które przekładają się na zdecydowanie niższą cenę zakupu. Jeśli interesuję Cię profesjonalny import — koniecznie skontaktuj się z nami mailowo na biuro@flycars.pl lub telefonicznie, pod numerem najbardziej odpowiadającym Twojej lokalizacji (Kraków: +48 669 668 202, Rzeszów: +48 669 668 207, Wrocław: +48 669 667 408).

Dowiedz się także:

Jak zarejestrować motocykl z USA w Polsce?

Aukcje motocykli z USA — jak kupić amerykański motocykl?

FAQ — najczęstsze pytania i odpowiedzi

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi w tematyce kosztów sprowadzenia motocykli z USA.

#1 Jaki jest koszt sprowadzenia motocykla z USA?

Koszt sprowadzenia motocykla z USA wynosi kilkanaście do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Finalna kwota jest ustalana indywidualnie, na podstawie konkretnego zlecenia. Koszty obejmują m.in. prowizje domów aukcyjnych, prowizje importerskie oraz opłaty transportowe.

#2 Ile kosztuje sprowadzenie motocykla z USA? – ceny transportu

Ceny za transport motocykla ze Stanów Zjednoczonych wahają się w granicach 2 000 – 3 000 dolarów. Opłaty transportowe obejmują m.in. transport do portu w USA, fracht morski oraz transport z portu w Bremerhaven pod dom klienta.

#3 Jaka firma oferuje najniższe koszty sprowadzenia motocykla z USA?

Najniższe koszty sprowadzenia motocykla z USA oferuje firma FlyCars. Wynika to z prostego powodu — od wielu lat współpracujemy z renomowanymi domami aukcyjnymi (np. COPART oraz IAAI) oraz rzetelnymi importerami. W konsekwencji otrzymujemy liczne, bardzo okazyjne zniżki, którymi obdarowujemy naszych klientów. Dzięki temu jesteśmy najtańsi na rynku.

#4 Czy warto sprowadzić motocykl z USA?

Import motocykli z USA wiąże się z oszczędnościami rzędu 30-40% na jednym egzemplarzu w porównaniu do cen panujących w Unii Europejskiej. Jak wspomnieliśmy w dzisiejszym wpisie — poszczególne jednostki są znacznie lepiej wyposażone, będąc również sprawniejszymi pod kątem mechanicznym. Jeśli chcesz zainwestować w profesjonalny import — skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Pozostajemy do Twojej dyspozycji.

Opublikowano: 25 października 2022 Krzysztof Mikołajczyk

Miłośnik motoryzacji od kilkunastu lat. Jest właścicielem jednej z najbardziej renomowanych firm importerskich w Polsce - dumnie reprezentuje FlyCars oferując innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, a także szybkość i rzetelność sprowadzania aut. Pasjonat nie tylko samochodów, ale również jednośladów, które jak sam twierdzi, są jego odskocznią od rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!