Hobby, sport, a może rekreacja

Quada można wybrać zależnie od własnych preferencji. Zazwyczaj służą do rekreacyjnego realizowania swoich pasji – jako hobby mężczyzn (lub kobiet) zakochanych w motoryzacji. Biorąc pod uwagę aktualną jakość czterokołowców na rynku wtórnym (szczególnie za oceanem) doskonale nadają się także do rywalizacji sportowych.

Jakiego quada wybrać?

Kupując quada, należy zdecydować się na oferty w jak najlepszym stanie technicznym (do ewentualnych poprawek blacharskich). Rekomendujemy zweryfikować również przebieg (czy licznik nie został „przekręcony”) oraz stan silnika – najlepiej poprosić o pomoc mechanika lub profesjonalną firmę importerską (jeżeli decydujemy się na sprowadzenie czterokołowca zza granicy).

Koniecznie sprawdź przed zakupem używanego quada! 

Przed zakupem używanego quada należy ocenić całe podwozie – czyli jego ogólny wygląd, symetrię oraz spawy (pod kątem oryginalności). Czterokołowiec z „drugiej ręki” powinien mieć również prawidłowo działające łożyska, tuleje oraz amortyzatory. Istotny jest także układ hamulcowy bez defektów (sprawdź dokładnie tarcze hamulcowe).

Bardzo ważne okazuje się działanie elektryki oraz stan ogumienia – żeby od razu po zakupie nie było trzeba inwestować tysięcy złotych w nowo zakupionego czterokołowca. Ostatnimi, ale nie mniej istotnymi elementami są m.in.: zderzaki, podnóżki oraz felgi. To może nam sporo powiedzieć o przeszłości quada.

Quad używany – gdzie szukać ofert?

Jeżeli interesuje Cię import quadów, zdecyduj się na weryfikację domów aukcyjnych tj.:

  • Copart.com.
  • IAAI.com.

Zza granicy możesz sprowadzić bardzo dobre czterokołowce w nienagannym stanie technicznym i mechanicznym. Dzięki importowi wydasz ok. 30-40% mniej niż w Europie, a staniesz się właścicielem quada prawidłowo wyposażonego, estetycznego, bezpiecznego i bezawaryjnego.

Skąd tanio sprowadzić quada? 

Quada sprowadzisz tanio z m.in.:

  • Stanów Zjednoczonych,
  • Dubaju,
  • Kanady.

Biorąc pod uwagę aktualne trendy, najpopularniejsze okazują się Stany Zjednoczone i Dubaj. Quady z Kanady są również popularne, ale często domy aukcyjne nie oferują ich w takiej ilości, jak przykładowo w USA czy też Dubaju. Jeżeli potrzebujesz pomocy w imporcie, skorzystaj z naszych usług. FlyCars – sprawnie, bezproblemowo i kompleksowo. Zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Podsumowanie

Zakup używanego quada okazuje się absolutnym „strzałem w dziesiątkę”, jeżeli chodzi o opłacalność. Kanada, Stany Zjednoczone i Dubaj to miejsca, z których można dokonać importu wysokiej jakości pojazdów w bardzo dobrym stanie mechanicznym. W razie pytań o proces importu pozostajemy dyspozycyjni telefonicznie lub mailowo. Dziękujemy za przeczytanie tego wpisu i życzymy powodzenia w zakupie używanego quada!


FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Jakie są najczęstsze pytania i odpowiedzi w tematyce zakupu używanych quadów?

#1 Quady używane – co sprawdzić?

Decydując się na quada z rynku wtórnego należy w pierwszej kolejności zweryfikować stan podwozia, karoserii oraz sprawność elektroniki. Od zakupu czterokołowca nie powinny zniechęcać Cię drobne ryski, ale warto zwrócić szczególną uwagę na ubytki plastiku, wgniecenia i zgięcia, które mogą świadczyć o powypadkowej historii.

#2 Na co zwrócić uwagę przy zakupie quada używanego? 

Przy zakupie quada używanego warto dodatkowo zweryfikować numer VIN, aby poznać jego rzeczywistą historię. Jeżeli decydujesz się na czterokołowca zza granicy sprawdź historię za pomocą Carfax lub Autocheck. Interesuje Cię pomoc w procesie importu? – pozostajemy dyspozycyjni mailowo lub telefonicznie. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

#3 Jak kupić używany quad?

W celu zakupu używanego quada (np. zza oceanu), należy zgłosić się do renomowanej firmy importerskiej, aby rozpocząć licytacje wymarzonego modelu z wybranych domów aukcyjnych tj. Copart.com czy też IAAI.com.

#4 Gdzie kupić używane quady?

Quady używane kupisz w m.in. w Kanadzie, Dubaju oraz Stanach Zjednoczonych. Biorąc pod uwagę aktualne trendy, najlepiej będzie zdecydować się na Dubaj lub Stany Zjednoczone – w domach aukcyjnych z tych lokalizacji jest największy wybór wysokiej jakości czterokołowców.

#5 Czy warto kupić używanego quada?

Używany quad to przede wszystkim oszczędność. Dzięki inwestycji w kilkuletnie czterokołowce z USA, Dubaju lub Kanady zaoszczędzisz do 30-40% (jeżeli porównamy ceny podobnych mechanicznie i blacharsko egzemplarzy z Europy). Pamiętaj również, że modele zza granicy są zdecydowanie bardziej bezawaryjne (ze względu na zastosowanie wyższej jakości części w amerykańskich fabrykach) i wytrzymałe. Jeżeli interesuje Cię sprawny import (w 2-3 miesiące) z profesjonalistami – napisz do nas wiadomość lub zadzwoń. W razie pytań pozostajemy dyspozycyjni mailowo lub telefonicznie.

Opublikowano: 30 grudnia 2022 Krzysztof Mikołajczyk

Miłośnik motoryzacji od kilkunastu lat. Jest właścicielem jednej z najbardziej renomowanych firm importerskich w Polsce - dumnie reprezentuje FlyCars oferując innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, a także szybkość i rzetelność sprowadzania aut. Pasjonat nie tylko samochodów, ale również jednośladów, które jak sam twierdzi, są jego odskocznią od rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!