Cieszące się dużą popularnością aukcje motocykli z USA są nie lada gratką dla wielbicieli jednośladów. Kuszą tam nie tylko niższe ceny maszyn. Amerykanie kochają motocykle, które są dla nich uosobieniem wolności i stylu życia. Rynek motocykli jest tam o wiele większy niż w Europie, co pozwala znaleźć interesujące, zadbane, unikatowe i niedostępne u nas modele. Jednak sam zakup to nie jest jedyny koszt. Obowiązują procedury, opłaty celno-skarbowe oraz koszt transportu. Wyjaśniamy, gdzie kupić i jak sprowadzić motocykl z USA.

Dlaczego zakup motocykla z USA się opłaca?

Ceny motocykli w Stanach Zjednoczonych są dużo niższe niż w Polsce i Europie. Nawet mimo kosztów cła, podatku i transportu, zakup i sprowadzenie motocykla do Polski jest bardziej opłacalny niż transakcja w naszym kraju. Ostatecznie, kupując w USA, można zaoszczędzić nawet 30-40% w porównaniu do tych samych egzemplarzy oferowanych w Europie.

Ponadto na szerokim rynku amerykańskim jest dużo większy wybór różnych egzemplarzy, także niedostępnych w krajach europejskich. Stwarza to więc szansę na zdobycie prawdziwej perełki. Motocykle w Stanach Zjednoczonych mają także lepsze wyposażenie. Popularność licytacji motocykli w USA wynika też z tego, że amerykańskie motory są zazwyczaj zadbane i łatwiej znaleźć tam sprawny model w bardzo dobrym stanie technicznym i okazyjnej cenie.

Aukcje motocykli USA – gdzie szukać ofert?

Rynek amerykański jest wiodący pod względem ilości ofert. Dlatego aukcje USA z motocyklami są idealnym miejscem na zakup upragnionego pojazdu. Typowe portale ogłoszeniowe oraz licytacje motocykli USA oferują używane, sprawne lub uszkodzone i powypadkowe maszyny. Najpopularniejsze, bezpieczne i dobrze zorganizowane miejsca, to: Copart, Iaai, National Powersport Auctions, Cycle Trader, Argo Cycles, Motorcyle Scan i Chopper Exchange.

Jak kupić motocykl z USA? Poradnik krok po kroku.

Od zakupu motocykla w USA do pierwszej jazdy w Polsce prowadzi kilka etapów. Procedura obejmuje wybór pojazdu, sprawdzenie jego stanu technicznego, zakup, formalności i zapłatę, transport, odprawę celno-skarbową i rejestrację w Polsce. Wyjaśniamy, jak kupić motocykl z USA.

Krok 1 – wybór motocykla i zakup

Po wyborze danej oferty należy zweryfikować stan techniczny motocykla. Trzeba skontaktować się ze sprzedawcą, żeby rozwiać ewentualne wątpliwości i dopytać o szczegóły. Ponadto zaleca się też sprawdzenie stanu i historii motocykla w bazie Carfax lub Autocheck. Po pozytywnej weryfikacji i zakupie należy zapłacić za pojazd i dokonać formalności, takich jak sporządzenie umowy sprzedaży itp. Kupując motocykl z USA na aukcji, trzeba uwzględnić koszt prowizji dla domu aukcyjnego.

Krok 2 – transport motocykla i odprawa celno-skarbowa

Kupiony motocykl transportowany jest do portu w USA. Następnie drogą morską trafia do Europy, np. do portu w Bremerhaven, gdzie dokonuje się opłat celno-skarbowych (cło 6% i podatek VAT zależny od kraju). Po wszystkim motocykl transportowany jest już na adres klienta.

Krok 3 – rejestracja motocykla w Polsce

Proces rejestracji pojazdu sprowadzonego z USA jest dość skomplikowany i wiąże się z niewielkim kosztem. Należy dopełnić kilku procedur i formalności. Składając wniosek, trzeba opłacić rejestrację oraz dołączyć zagraniczny dowód rejestracyjny i tablice, dokument własności i potwierdzenie dokonania odprawy celnej. Trzeba wykonać także badania techniczne. W niektórych przypadkach zachodzi konieczność dostosowania motocykla do polskich standardów technicznych.

Jak sprowadzić motocykl z USA po wygranej aukcji?

Po zakupie motocykla z USA na aukcji i załatwieniu formalności ze sprzedającym, pojazd czeka transport i odprawa celno-skarbowa. Jeśli nie mamy doświadczenia i nie wiemy, jak sprowadzić motocykl z USA do Polski, warto skorzystać z firmy pośredniczącej FlyCars. Wtedy procedura dla kupującego jest bardzo prosta i bezpieczna. Koszt transportu motocykla z USA to kwota kilkunastu tysięcy złotych. Import obejmuje transport maszyny do portu w USA, fracht morski oraz transport z portu w Europie pod dom klienta. Zanim motocykl wyruszy do Polski, należy uiścić opłaty celno-skarbowe, takie jak cło i podatek. Ostatnim etapem jest rejestracja motocykla z USA w Polsce.

Licytacje motocykli z USA – zalety współpracy z pośrednikiem

Z powyższego wynika, że import motocykli z USA jest sprawą dość skomplikowaną i obarczoną pewnym ryzykiem. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy firmy FlyCars, która kompleksowo przeprowadzi całą procedurę na bardzo dogodnych warunkach. Po wyborze danego egzemplarza wystarczy zlecić sprowadzenie motocykla z USA, a pośrednik zajmie się wszystkim, począwszy od weryfikacji stanu technicznego, aż do dostarczenia maszyny pod dom klienta. Wszystko przebiega szybko, sprawnie, w stałym kontakcie z klientem i w bardzo dobrej cenie usługi.

Aukcje motocykli z USA – podsumowanie

Licytacje motocykli USA są doskonałym miejscem na zdobycie wymarzonej maszyny. Ogromny rynek amerykański pozwala na zakup świetnie wyposażonego modelu w bardzo dobrym stanie. Mimo kosztów transportu i celno-skarbowych, zakup w USA daje spore oszczędności, ponieważ ogólnie rzecz ujmując, motory są tam znacznie tańsze. Ponadto skorzystanie z pomocy pośrednika importu FlyCars, gwarantuje całkowite bezpieczeństwo transakcji, załatwienie formalności i szybki transport.

Opublikowano: 2 sierpnia 2023 Michał Migut

Współwłaściciel jednej z najbardziej renomowanych firm importerskich w Polsce - Flycars. Od zawsze pasjonował się szybkimi i luksusowymi samochodami, dlatego postanowił sprowadzać auta zawodowo. Bardzo dobrze mu to wychodzi - koordynuje procesy we Flycars ze sporymi sukcesami, gwarantując jedne z najniższych cen na rynku. Michał to również autor licznych wpisów blogowych na temat motoryzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!