Koszt sprowadzenia auta elektrycznego z USA — jak to wygląda w praktyce?

Koszt sprowadzenia samochodu elektrycznego z USA zależy od wielu kwestii. Jeżeli natomiast zweryfikujemy ceny rynkowe u najbardziej renomowanych importerów, możemy dokonać importu wymarzonego pojazdu nawet za mniej niż 30 000 zł. We FlyCars ceny oscylują w granicach 20 000 – 30 000 zł.

Czy warto importować samochody elektryczne z USA?

Import samochodu elektrycznego z USA może być absolutnym „strzałem w dziesiątkę” szczególnie dla osób, które chcą zaoszczędzić jak najwięcej. Bardzo istotną korzyścią jest brak akcyzy w przypadku pojazdów elektrycznych. Pozostałe zalety to oczywiście niskie cło — w wysokości 10% oraz standardowy podatek VAT na pojazdy elektryczne w wysokości 19% (obowiązujący w Niemczech) lub 23% (obowiązujący w Polsce).

Czy warto sprowadzać auta elektryczne z USA — zalety i wady  

Poniżej przedstawiamy zalety i wady wiążące się ze sprowadzaniem pojazdów elektrycznych z USA.

Sprowadzanie pojazdów elektrycznych z USA — zalety

  • brak akcyzy — pojazdy elektryczne i motocykle są zwolnione z akcyzy (dzięki temu ceny za import aut elektrycznych zza oceanu okazują się wyjątkowo korzystne zarówno klientom prywatnym, jak i handlarzom samochodowym);
  • niskie cło wysokość cła to standardowe 10%, co zazwyczaj nie stanowi dużego obciążenia, jeżeli dokładnie przeanalizujemy opłacalność tego typu rozwiązań);
  • sprawny proces importu ze względu na brak konieczności uiszczania opłaty akcyzyjnej, importerzy mają zdecydowanie mniej pracy, co przekłada się na szybsze dostarczenie auta pod Twój dom (zazwyczaj w ciągu 2-3 miesięcy);
  • bezpieczeństwo ze względu na wysoką wartość aut elektrycznych, są one traktowane przez transporterów z wyjątkową ostrożnością, co zmniejsza szanse na uszkodzenia powstałe w trakcie importu niemal do zera;
  • standardowy podatek VAT w przypadku pojazdów elektrycznych podatek VAT nie jest większy ani mniejszy (w Niemczech wynosi 19%, a w Polsce 23%).

Sprowadzanie pojazdów elektrycznych z USA to przede wszystkim wysoki poziom opłacalności. Dzięki rozwiązaniom oferowanym przez importerów możemy zaoszczędzić nawet ok. 30-40% na jednym egzemplarzu (w porównaniu do aut z polskich salonów).

Sprowadzanie pojazdów elektrycznych z USA wady

Na podstawie wad oszacujemy również, czy warto sprowadzać auta elektryczne z USA. Minusów nie ma natomiast zbyt wiele, ponieważ import okazuje się bardzo opłacalnym procesem. 

Jedynym mankamentem, jaki możemy wymienić, jest konieczność przeróbek auta z USA na polskie drogi w celach uzyskania homologacji. Jeżeli decydujesz się na sprowadzenie pojazdu u renomowanych importerów, nie stracisz czasu i co najważniejsze — nie zostaniesz oszukany na nienaturalnie wywindowanych cenach transportu.

Czy warto sprowadzać auta elektryczne z USA? – podsumowanie

Sprowadzanie aut elektrycznych z USA jest procesem bardzo przystępnym cenowo, dzięki czemu możemy kupić wybrany pojazd zdecydowanie taniej. Dzieje się tak szczególnie ze względu na brak opłaty akcyzyjnej, niskie cło (w wysokości 10%) i standardowy podatek VAT (19% w Niemczech lub 23% w Polsce). Warto również wspomnieć, iż w tym przypadku ważny jest także wybór renomowanego importera. Decydując się na FlyCars sprowadzisz swoje wymarzone auto elektryczne w cenie od 10 000 do 15 000 zł. To bardzo atrakcyjne rozwiązanie — naszą ofertę kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak i profesjonalnych handlarzy samochodowych. Zachęcamy do skorzystania z usług najlepszych i najtańszych importerów w Polsce!

FAQ — najczęstsze pytania i odpowiedzi

Jakie są najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat sprowadzania aut elektrycznych z USA?

#1 Jaki jest koszt sprowadzenia auta elektrycznego z USA?

Koszt sprowadzenia auta elektrycznego z USA zależy od wybranego importera oraz ustalonych prowizji i opłat transportowych. Biorąc pod uwagę aktualne standardy rynkowe, możemy śmiało stwierdzić, że ceny u profesjonalnych importerów oscylują w granicach 20 000 – 30 000 zł. Tak jest przynajmniej we FlyCars. Konkurencyjne firmy mogą windować ceny nawet do 35 000 – 40 000 zł.

#2 Czy warto sprowadzać auta elektryczne z USA?

Tak. Proces sprowadzania aut elektrycznych z USA jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dedykowanym nie tylko dla klientów indywidualnych, ale także handlarzy samochodowych. Z doświadczenia naszych ekspertów wnioskujemy, że import wiąże się nawet z oszczędnościami rzędu 30-40% w porównaniu do samochodów z polskich salonów. Jeżeli mają Państwo pytania — zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Zachęcamy do skorzystania z usług FlyCars.

Opublikowano: 29 grudnia 2022 Krzysztof Mikołajczyk

Miłośnik motoryzacji od kilkunastu lat. Jest właścicielem jednej z najbardziej renomowanych firm importerskich w Polsce - dumnie reprezentuje FlyCars oferując innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, a także szybkość i rzetelność sprowadzania aut. Pasjonat nie tylko samochodów, ale również jednośladów, które jak sam twierdzi, są jego odskocznią od rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!