Bezpieczny zakup samochodu z USA nie jest już tak skomplikowany jak kilkanaście lat temu. Ogłoszenia motoryzacyjne z USA wydają się często bardzo atrakcyjne. Biorąc pod uwagę obecne standardy, na pojazdach sprowadzanych ze Stanów Zjednoczonych możemy zaoszczędzić zazwyczaj 30-40% (w porównaniu do propozycji z rynku europejskiego). Warto natomiast wiedzieć, gdzie kupować taki pojazd. Jeżeli jesteś zainteresowany tą tematyką, koniecznie przeczytaj dzisiejszy artykuł. Podpowiemy w nim, jakie są najpopularniejsze amerykańskie strony z autami. Miłej lektury!

Auta z USA — gdzie szukać?

Najbardziej znana amerykańska strona z autami to oczywiście Copart.com. Równie zaufany i znany portal to serwis IAAI.com. Można tam znaleźć bez problemu wymarzone auta z USA — zarówno nieuszkodzone, jak i powypadkowe — do poprawek lakierniczych i blacharskich. Warto natomiast pamiętać, że zazwyczaj strony z samochodami z USA oferują egzemplarze w bardzo dobrym stanie mechanicznym, dzięki czemu po zakupie możemy je użytkować bez obaw związanych z pojawieniem się przysłowiowej kontrolki silnika uniemożliwiającej dalszą jazdę.

Amerykańskie strony z autami — TOP 10

Najbardziej znane strony z autami z USA to m.in.:
 1. Copart.com
 2. IAAI.com
 3. Cars.com
 4. AutoTrader.com
 5. CarGurus.com
 6. Autotraderclassics.com
 7. MotorTrend.com
 8. Hemmings.com
 9. Bringatrailer.com
 10. ClassicCars.com
Warto również wspomnieć, iż na zaufanych portalach aukcyjnych takich, jak IAAI oraz Copart można znaleźć bardzo szeroki wybór pojazdów z USA. Obejmuje to zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe. Zależnie od własnych preferencji, możesz także zdecydować się na motocykle, łodzie oraz pojazdy wojskowe (które są bardzo rzadkie). Sprawdź, jak kupić auto na Copart.

Amerykańskie strony z autami — jakie rodzaje pojazdów można tam znaleźć?

Najpopularniejsze portale aukcyjne USA oferują różne rodzaje pojazdów, m.in.:
  • samochody osobowe: Chevrolet, Ford, Dodge, Cadillac, GMC, Jeep, Toyota, Honda.
  • samochody ciężarowe: Peterbilt, Kenworth, Freightliner, International, Mack.
  • motocykle: Harley-Davidson, Yamaha, Suzuki, Honda.
Na tych portalach aukcyjnych znaleźć można zarówno samochody nowe, używane, jak również pochodzące z leasingu, wynajmu czy powypadkowe. Wiele z tych pojazdów jest oferowanych na aukcjach samochodów online — za pośrednictwem licytacji. Aukcje samochodowe USA stały się bardzo popularne w ostatnich latach.

Portale aukcyjne USA — czy warto z nich korzystać w celu wyboru samochodu z Ameryki?

Amerykańskie strony z autami takie jak Copart.com i IAAI.com mogą być dobrym źródłem dla osób poszukujących samochodów z USA. Zalety korzystania z tych portali to m.in.
  • szeroki wybór pojazdów — znajdziemy tam różne modele, marki i roczniki samochodów;
  • atrakcyjne ceny — na aukcjach w USA są zazwyczaj pojazdy w bardzo dobrych cenach, często poniżej rynkowej wartości (szczególnie w porównaniu do aut z Europy).
  • możliwość licytowania — pojazdy można licytować i wygrać je za atrakcyjną cenę.
Jednak przed dokonaniem zakupu warto pamiętać o kilku istotnych aspektach:
  • Pojazdy na tych portalach często są powypadkowe i pochodzą z leasingu lub wynajmu, co może wpłynąć na ich stan techniczny.
  • Nie ma możliwości obejrzenia pojazdu przed zakupem, przeważnie oferowane są zdjęcia, opisy i raporty stanu pojazdu.
  • Pojazdy znajdują się głównie na terenie USA, więc trzeba pamiętać o kosztach transportu, opłatach celnych i innych kosztach związanych z importem pojazdu.
W związku z tym, przed zakupem na aukcjach online, warto dokładnie zapoznać się z opisem i zdjęciami pojazdu, a także zdobyć jak najwięcej informacji na temat jego historii i stanu. Jeśli masz wątpliwości, skorzystaj z usług profesjonalnych importerów, którzy pomogą Ci w przejrzeniu wszystkich formalności i kosztów związanych z importem pojazdu do Polski. Potrzebujesz fachowych porad odnośnie importu aut z USA lub chcesz, żeby specjaliści wyręczyli Cię z całego procesu? Napisz do nas maila na biuro@flycars.pl lub zadzwoń pod numer najbardziej odpowiadający Twojej lokalizacji: +48 669 668 202 (Kraków), +48 669 668 207 (Rzeszów), +48 669 667 408 (Wrocław).

Jak sprowadzić i sprawdzić auto z USA?

Zanim zdecydujesz się sprowadzić auto z USA, musisz skrupulatnie sprawdzić historię pojazdu z USA i wszystkie informacje o aktualnym stanie technicznym pojazdu. Większość portali motoryzacyjnych umożliwia do nich dostęp, co pozwoli Ci zrozumieć, jak był używany i utrzymany. Jednakże pamiętaj, że niektóre auta uszkodzone i powypadkowe mogą nie być warte kosztów naprawy, dlatego ważne jest, aby dokładnie przeanalizować dostępne oferty aut. Jeżeli zdecydujesz się na zakup auta, najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalnego dealera lub sprzedawcy, który specjalizuje się w imporcie samochodów z USA. Oni są dobrze zorientowani w procesie i mogą pomóc Ci uniknąć potencjalnych pułapek. Ponadto są w stanie pomóc Ci zrozumieć wszystkie koszty związane z importem samochodu, takie jak opłaty celne, koszty transportu i inne, posiadają znajomość lokalnych przepisów, więc dopełnią za Ciebie wszelkich formalności związanych ze sprowadzaniem aut amerykańskich.

FAQ — najczęstsze pytania i odpowiedzi

Jakie są najczęstsze pytania i odpowiedzi w tematyce poszukiwania aut z USA?

1. Jaka jest najpopularniejsza amerykańska strona z autami?

Obecnie za najpopularniejszy portal aukcyjny USA z autami można uznać Copart. Biorąc natomiast pod uwagę obecne standardy, dobrym rozwiązaniem są także serwisy tj. IAAI.com oraz IMPACT AUTO.

2. Jaka strona z autami z USA poza najpopularniejszymi serwisami może być trafnym wyborem?

Autotrader.com jest jednym z największych rynków motoryzacyjnych w Stanach Zjednoczonych. Pozwala na wyszukanie, porównanie i kupno samochodów nowych i używanych. Jest tam dostępne wiele opcji filtrowania, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo znaleźć pojazdy spełniające ich potrzeby i preferencje. Strona oferuje również narzędzia do finansowania, ubezpieczenia i zarządzania transakcjami, co ułatwia cały proces zakupu samochodu.

3. Gdzie szukać ogłoszenia motoryzacyjne USA?

Jeśli chcesz szukać ogłoszeń motoryzacyjnych dotyczących samochodów z USA, jednym z najlepszych miejsc jest Internet. Istnieje wiele stron i portali, które oferują ogłoszenia motoryzacyjne dotyczące samochodów z USA. W zależności od własnych preferencji możesz zdecydować się na m.in.: Copart.com, IAAI.com, Cars.com, Autotrader.com i wiele więcej.
Opublikowano: 9 lutego 2023 Krzysztof Mikołajczyk

Miłośnik motoryzacji od kilkunastu lat. Jest właścicielem jednej z najbardziej renomowanych firm importerskich w Polsce - dumnie reprezentuje FlyCars oferując innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, a także szybkość i rzetelność sprowadzania aut. Pasjonat nie tylko samochodów, ale również jednośladów, które jak sam twierdzi, są jego odskocznią od rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!