Ogłoszenia motoryzacyjne USA wydają się często bardzo atrakcyjne. Biorąc pod uwagę obecne standardy, na pojazdach sprowadzanych ze Stanów Zjednoczonych możemy zaoszczędzić zazwyczaj 30-40% (w porównaniu do propozycji z rynku europejskiego). Warto natomiast wiedzieć, gdzie kupić taki pojazd. Jeżeli jesteś zainteresowany tą tematyką, koniecznie przeczytaj dzisiejszy artykuł. Podpowiemy w nim, jakie są najpopularniejsze amerykańskie strony z autami. Miłej lektury!

Auta z USA – gdzie szukać?

Najbardziej znana amerykańska strona z autami to oczywiście Copart.com. Równie popularny jest także serwis IAAI.com. Można tam znaleźć bez problemu wymarzone auto z USA – zarówno nieuszkodzone, jak i powypadkowe – do poprawek lakierniczych i blacharskich. Warto natomiast pamiętać, że zazwyczaj strony z samochodami z USA oferują egzemplarze w bardzo dobrym stanie mechanicznym, dzięki czemu po zakupie możemy je użytkować bez obaw związanych z pojawieniem się przysłowiowej kontrolki silnika uniemożliwiającej dalszą jazdę.

Amerykańskie strony z samochodami – TOP 10

Najbardziej znane strony z autami z USA to m.in.:

 1. Copart.com
 2. IAAI.com
 3. Cars.com
 4. AutoTrader.com
 5. CarGurus.com
 6. Autotraderclassics.com
 7. MotorTrend.com
 8. Hemmings.com
 9. Bringatrailer.com
 10. ClassicCars.com

Warto również wspomnieć, iż na portalach aukcyjnych takich, jak Copart.com i IAAI.com można znaleźć bardzo szeroki wybór pojazdów z USA. Obejmuje to zarówno samochody osobowe, ale także ciężarowe. Zależnie od własnych preferencji, możesz także zdecydować się na motocykle, łodzie oraz pojazdy wojskowe (które są bardzo rzadkie).

Strony z autami z USA – jakie rodzaje pojazdów można tam znaleźć?

Najpopularniejsze portale aukcyjne USA oferują różne rodzaje pojazdów, m.in.:

 • samochody osobowe: Chevrolet, Ford, Dodge, Cadillac, GMC, Jeep, Toyota, Honda.
 • samochody ciężarowe: Peterbilt, Kenworth, Freightliner, International, Mack.
 • motocykle: Harley-Davidson, Yamaha, Suzuki, Honda.

Na tych portalach aukcyjnych znaleźć można zarówno samochody nowe, używane, jak również pochodzące z leasingu, wynajmu czy powypadkowe. Wiele z tych pojazdów jest oferowanych na aukcjach online – za pośrednictwem licytacji. Aukcje samochodowe USA stały sie bardzo popularne w ostatnich latach.

Portale aukcyjne USA – czy warto z nich korzystać w celu wyboru samochodu?

Amerykańskie strony z autami takie jak Copart.com i IAAI.com mogą być dobrym źródłem dla osób poszukujących samochodów z USA.

Zalety korzystania z tych portali to m.in.

 • szeroki wybór pojazdów – znajdziemy tam różne modele, marki i roczniki samochodów;
 • atrakcyjne ceny – na aukcjach w USA są zazwyczaj pojazdy w bardzo dobrych cenach, często poniżej rynkowej wartości (szczególnie w porównaniu do aut z Europy).
 • możliwość licytowania – pojazdy można licytować i wygrać je za atrakcyjną cenę.

Jednak przed dokonaniem zakupu warto pamiętać o kilku istotnych aspektach:

 • Pojazdy na tych portalach często są powypadkowe i pochodzą z leasingu lub wynajmu, co może wpłynąć na ich stan techniczny.
 • Nie ma możliwości obejrzenia pojazdu przed zakupem, przeważnie oferowane są zdjęcia, opisy i raporty stanu pojazdu.
 • Pojazdy znajdują się głównie na terenie USA, więc trzeba pamiętać o kosztach transportu, opłatach celnych i innych kosztach związanych z importem pojazdu.

W związku z tym, przed zakupem na aukcjach online, warto dokładnie zapoznać się z opisem i zdjęciami pojazdu, a także zdobyć jak najwięcej informacji na temat jego historii i stanu. Jeśli masz wątpliwości, skorzystaj z usług profesjonalnych importerów którzy pomogą Ci w przejrzeniu wszystkich formalności i kosztów związanych z importem pojazdu.

Potrzebujesz fachowych porad odnośnie importu lub chcesz, żeby specjaliści wyręczyli Cię z całego procesu? Napisz do nas maila na biuro@flycars.pl lub zadzwoń pod numer najbardziej odpowiadający Twojej lokalizacji: +48 669 668 202 (Kraków), +48 669 668 207 (Rzeszów), +48 669 667 408 (Wrocław).

FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Jakie są najczęstsze pytania i odpowiedzi w tematyce poszukiwania aut z USA?

1. Jaka jest najpopularniejsza amerykańska strona z autami?

Obecnie za najpopularniejszy portal aukcyjny USA z autami można uznać Copart. Biorąc natomiast pod uwagę obecne standardy dobrym rozwiązaniem są także serwisy tj. IAAI.com oraz IMPACT AUTO.

2. Jaka strona z autami z USA poza najpopularniejszymi serwisami może być trafnym wyborem?

Autotrader.com jest jednym z największych rynków motoryzacyjnych w Stanach Zjednoczonych. Pozwala na wyszukanie, porównanie i kupno samochodów nowych i używanych. Jest tam dostępne wiele opcji filtrowania, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo znaleźć pojazdy spełniające ich potrzeby i preferencje. Strona oferuje również narzędzia do finansowania, ubezpieczenia i zarządzania transakcjami, co ułatwia cały proces zakupu samochodu.

3. Gdzie szukać ogłoszenia motoryzacyjne USA?

Jeśli chcesz szukać ogłoszeń motoryzacyjnych dotyczących samochodów z USA, jednym z najlepszych miejsc jest Internet. Istnieje wiele stron i portali, które oferują ogłoszenia motoryzacyjne dotyczące samochodów z USA. W zależności od własnych preferencji możesz zdecydować się na m.in.: Copart.com, IAAI.com, Cars.com, Autotrader.com i wiele więcej.

Opublikowano: 9 lutego 2023 Krzysztof Mikołajczyk

Miłośnik motoryzacji od kilkunastu lat. Jest właścicielem jednej z najbardziej renomowanych firm importerskich w Polsce - dumnie reprezentuje FlyCars oferując innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, a także szybkość i rzetelność sprowadzania aut. Pasjonat nie tylko samochodów, ale również jednośladów, które jak sam twierdzi, są jego odskocznią od rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!