Ile kosztuje sprowadzenie auta z Kanady?

Koszt sprowadzenia auta z Kanady we współpracy z rzetelnymi importerami jest relatywnie niski. Aktualnie we FlyCars ceny oscylują w granicach 20 000 – 30 000 zł. To niewiele, jednak warto pamiętać, że działamy na rynku od wielu lat, a domy aukcyjne oraz transporterzy nam ufają, co przekłada się na liczne zniżki, którymi obdarowujemy naszych klientów.

Standardowy koszt importu auta z Kanady

Standardowy koszt importu auta z Kanady – u importerów bez zniżek wynosi ok. 35 000 zł. Do tego należy doliczyć również opłaty tj.:

 • podatek VAT,
 • akcyza,
 • cło,
 • transport,

Sprowadzenie auta zza oceanu wiąże się również z tzw. prowizją importerską. Jest ona ustalana indywidualnie. W zależności od firmy, z której usług korzystamy, będziemy musieli zapłacić za import ok. 2 000 – 5 000 zł.

Koszt sprowadzenia samochodu z Kanady – konkretne ceny

Jak wspomnieliśmy w poprzednim akapicie – na koszt sprowadzenia samochodu z Kanady składają się opłaty celno-skarbowe, transportowe oraz prowizje. Nie są one wysokie, jednak stanowią oddzielną część kosztów, które należy doliczyć podczas kalkulowania opłacalności importu z Kanady.

Koszt importu auta z Kanady – 5 składowych

Poniżej przedstawiamy 5 składowych wchodzących w koszt importu auta z Kanady.

Podatek VAT

Podatek VAT wynosi 23% w Polsce lub 19% w Niemczech. Warto również wspomnieć, iż w przypadku sprowadzania auta na firmę, możemy odliczyć 50% VAT-u lub 100% VAT-u (zależnie od zastosowania pojazdu).

Akcyza

Temat akcyzy jest nieco bardziej skomplikowany. Jej wysokość zależy bowiem od rodzaju pojazdu oraz pojemności silnika. Przedstawia się to w ten sposób:

 • pojazdy o pojemności powyżej 2.0 l – 18,6% akcyzy;
 • pojazdy hybrydowe powyżej 2.0 l – 9,3% akcyzy;
 • pojazdy o pojemności do 2.0 l włącznie – 3,1% akcyzy;
 • pojazdy hybrydowe o pojemności do 2.0 l włącznie – 1,55% akcyzy.

W przypadku motocykli oraz pojazdów elektrycznych (np. TESLA) akcyza wynosi 0%.

Cło

Cło dla samochodów osobowych z Kanady oraz quadów to aktualnie 10%. Przyszli właściciele motocykli będą musieli zapłacić 6%.

Opłaty transportowe

W pierwszej kolejności auto transportuje się do portu w USA. Kosztuje to ok. 200-400 dolarów. Następnie samochód musi przejść fracht morski (za 450-600 dolarów) i transport z portu w Bremerhaven do zleceniodawcy za 1 200 – 1 700 zł.

Prowizje domów aukcyjnych

Prowizje domów aukcyjnych są dosyć sporem wydatkiem (lecz jednorazowym) w wysokości ok. 500-800 dolarów.

Sprawdź: Aukcje samochodów- Kanada

Koszty sprowadzenia auta z Kanady we FlyCars – czy to się w ogóle opłaca?

Biorąc pod uwagę aktualne trendy, we FlyCars oferujemy bardzo niskie ceny za import auta z Kanady. Jesteśmy obecnie najtańsi na rynku ze względu na zniżki, które otrzymujemy za wieloletnią współpracę z transporterami oraz domami aukcyjnymi.

Jeżeli interesuje Cię współpraca – koniecznie napisz do nas maila lub zadzwoń pod numer najbliższy Twojej lokalizacji (oddział Wrocław: +48 669 667 408, oddział Kraków: +48 669 668 202, oddział Rzeszów: +48 669 668 207). Pozostajemy dyspozycyjni od poniedziałku do piątku w standardowych godzinach roboczych. Zachęcamy do kontaktu!

Koszt sprowadzenia auta z Kanady – podsumowanie

Koszt sprowadzenia auta z Kanady nie jest wysoki. Na inwestycję tego typu warto zarezerwować sobie ok. 30 000 zł, doliczając opłaty celno-skarbowe uzależnione od wartości pojazdu. Korzystając z usług FlyCars możesz spodziewać się atrakcyjnych zniżek oraz sprawnej i profesjonalnej procedury importu.

FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Jakie są najczęstsze pytania i odpowiedzi w tematyce kosztów sprowadzania aut z Kanady?

#1 Ile kosztuje sprowadzenie auta z Kanady?

Koszt sprowadzenia auta z Kanady wiąże się z wydatkiem rzędu 20 000 – 30 000 zł u najtańszych importerów w Polsce. Jeśli natomiast skorzystamy z usług firm, które nie oferują zniżek – zapłacimy mniej więcej 35 000 zł.

#2 Co składa się na koszty sprowadzenia auta z Kanady?

Na koszty sprowadzenia auta z Kanady składa się kilka kluczowych elementów, a mianowicie:

 • podatek VAT,
 • cło,
 • akcyza,
 • opłaty transportowe,
 • prowizje domów aukcyjnych,
 • prowizje importerskie.

Pamiętajmy, że oprócz kosztów stricte importerskich, pojazd należy zarejestrować, co wiąże się z wydatkiem rzędu ok. 200 zł. Musi on również zostać dostosowany do aktualnych warunków panujących w danym kraju. Modernizacja reflektorów, kierunkowskazów i innych istotnych elementów to kolejne koszty w granicach kilku tysięcy złotych.

Opublikowano: 25 października 2022 Michał Migut

Współwłaściciel jednej z najbardziej renomowanych firm importerskich w Polsce - Flycars. Od zawsze pasjonował się szybkimi i luksusowymi samochodami, dlatego postanowił sprowadzać auta zawodowo. Bardzo dobrze mu to wychodzi - koordynuje procesy we Flycars ze sporymi sukcesami, gwarantując jedne z najniższych cen na rynku. Michał to również autor licznych wpisów blogowych na temat motoryzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!