Ile zajmuje transport auta z USA? – czas oczekiwania na wymarzony egzemplarz

Transport auta z USA do Polski to dosyć skomplikowana procedura, która trwa mniej więcej od 9 do 12 tygodni. Może się ona jednak zdecydowanie wydłużyć ze względu na opóźnienia niezależne od firm importerskich. Jak to wygląda w praktyce?

Po wylicytowaniu auta i zaksięgowaniu środków na koncie bankowym pojazd zostaje „zwolniony”

W tym momencie umawiamy transport, co zajmuje zazwyczaj do 3-4 dni. Warto jednak pamiętać, że eksport pojazdu z USA jest możliwy wyłącznie w momencie uzyskania tytułu własności (tzw. Certificate of Title) – czas oczekiwania wynosi mniej więcej 7-14 dni (jednak większość pojazdów ma już wyrobiony taki tytuł).

Zapraszamy na nasze aukcje samochodowe USA

Załadunek do kontenera

Gdy już uzyskaliśmy „Title”, auto czeka na załadunek do kontenera. Czasem zdarza się, że nie ma wolnego miejsca na statku i musimy czekać nawet do 21 dni, aż kontener z pojazdem będzie mógł zostać załadowany na jednostkę zmierzającą do portu w Bremerhaven.

Transport morski i odprawa celna auta z USA

Ile trwa transport morski z USA do portu w Bremerhaven? Ile płynie kontenerowiec z USA? Najczęściej 14-30 dni. Gdy statek już dopłynie do portu, załadunek zostanie rozładowany w ciągu kilku dni. Następnie agencja celna przeprowadza odprawę celną auta z USA, co zajmuje kolejne 5-10 dni (w zależności od kolejek proces ten może się nieco wydłużyć).

Dostarczenie pojazdu do klienta docelowego

Dostarczenie pojazdu do klienta docelowego jest ostatnim etapem, który trwa mniej więcej 7 dni.

Ile trwa transport auta z USA? – finalny czas

Teoretycznie auto z USA można przetransportować nawet w 6 tygodni. W praktyce rekomendujemy liczyć się z dwoma lub nawet trzema miesiącami oczekiwania, ponieważ proces importu obarczony jest wieloma czynnikami niezależnymi od firmy importerskiej, m.in.:

  • opóźnienia załadunkowe,
  • nieporozumienia podczas odprawy celnej,
  • długi czas oczekiwania na uzyskanie tytułu własności.

Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie dokładnie jest Twój pojazd i obserwować każdy etap importu – skorzystaj z naszej opcji pt.: „Śledzenie pojazdu”. 

Korzystając z naszych usług możesz regularnie kontaktować się ze specjalistami FlyCars mailowo na biuro@flycars.pl lub telefonicznie +48 669 668 202 (Kraków), +48 669 668 207 (Rzeszów), +48 669 667 408 (Wrocław).

Ile kosztuje transport samochodu z USA do Polski?

Koszt transportu auta z USA do Polski to od. 1 500 dolarów. Opłaty transportowe przedstawiają się następująco:

  • transport do portu w USA (od 200$),
  • fracht morski (od 1000$),
  • transport do portu w Bremerhaven pod dom klienta (od 2 000 zł). 

Warto również pamiętać, że ze względu na nasze wieloletnie doświadczenie i dobre kontakty z transporterami, gwarantujemy o kilkanaście procent niższe ceny od konkurencji. Import aut z USA dzięki FlyCars jest łatwy, szybki i tani.

Ile trwa transport samochodu z USA do Polski? – podsumowanie

Transport auta zza oceanu do Polski trwa zazwyczaj od 9 do 12 tygodni. Czasem jednak występują dosyć spore opóźnienia związane m.in. z załadunkiem, odprawą celną oraz uzyskaniem tytułu własności, co może spowodować czas oczekiwania nawet powyżej 3 miesięcy.

FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat tego, ile trwa transport auta z USA do Polski.

#1 Ile trwa transport morski z USA do Polski z niewielkimi opóźnieniami?

Transport morski z USA do Polski nie zależy wyłącznie od tego, jak długo płynie statek z samochodami. Ile płynie statek z USA do Polski? Zwykle trwa to średnio od 14 do 30 dni. Zawsze jednak uprzedzamy klientów, że czas ten może się nieco wydłużyć (np. o 5-10 dni). W niektórych przypadkach transport morski zajmuje do 10 dni (jeśli nie występują opóźnienia).

#2 Transport auta z USA – czas maksymalny

We FlyCars staramy się przeprowadzić kompleksową procedurę importu w ciągu 2-3 miesięcy. Maksymalny czas oczekiwania wynosi 4-5 miesięcy (jeśli występują ekstremalne opóźnienia).

#3 Ile kosztuje transport auta z USA?

Sam transport auta z USA kosztuje ok. 2 000 dolarów. Na finalny koszt wpływ ma cena transportu do portu w USA, frachtu morskiego oraz transportu z portu w Bremerhaven pod dom klienta.  

Jeśli zależy Ci na niskich cenach – napisz do nas wiadomość na biuro@flycars.pl lub zadzwoń +48 669 668 202 (Kraków), +48 669 668 207 (Rzeszów), +48 669 667 408 (Wrocław). Gwarantujemy najniższe prowizje na rynku oraz sprawny kontakt z importerami.

Opublikowano: 27 lipca 2022 Krzysztof Mikołajczyk

Miłośnik motoryzacji od kilkunastu lat. Jest właścicielem jednej z najbardziej renomowanych firm importerskich w Polsce - dumnie reprezentuje FlyCars oferując innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, a także szybkość i rzetelność sprowadzania aut. Pasjonat nie tylko samochodów, ale również jednośladów, które jak sam twierdzi, są jego odskocznią od rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!