Wady i zalety amerykańskich tirów 

Najpopularniejsze ciężarówki amerykańskie wyróżniają przede wszystkim liczne zalety. W pierwszej kolejności należy wspomnieć, iż tiry z USA są zdecydowanie bardziej bezpieczne niż egzemplarze z naszego kraju. Wynika to z prostego powodu – kierowca jest mocno chroniony w razie wypadków lub kolizji za sprawą wystającej części z przodu.

Istotne zalety amerykańskich tirów to również:

 • duża masa własna ciągnika w amerykańskiej wersji – gwarantuje to stabilność jazdy;
 • aerodynamika – kabina oraz przód ciężarówki stawiają mniejszy opór powietrza, co przekłada się na zużycie mniejszych zasobów paliwa;
 • gustowna stylistyka – znane ciężarówki amerykańskie (te z nosem) są traktowane jako klasyka (według wielu osób „budzą” respekt na drogach).

Jeżeli chodzi o wady – amerykańskie ciężarówki w Polsce nieco łatwiej się prowadzi niż pojazdy ciężarowe pochodzące z USA. W konsekwencji niedoświadczeni kierowcy mogą mieć problemy ze sprawnym parkowaniem oraz cofaniem amerykańskimi ciągnikami. 

Wnętrze amerykańskiego trucka

Najpopularniejsze ciężarówki amerykańskie są zdecydowanie lepiej wyposażone niż te pochodzące z Europy. Mają zazwyczaj więcej przestrzeni w środku i są bardziej pakowne (jeżeli chodzi o asortyment kierowcy). Biorąc pod uwagę obecne standardy – amerykańskie ciężarówki w środku wyróżniają się wyższej jakości komponentami, co przekłada się na większy komfort użytkowania na co dzień.

Najpopularniejsze amerykańskie ciężarówki w Polsce – TOP 5

Popularne ciężarówki z USA to m.in.:

 • Kenworth K100,
 • Mack R,
 • Kenworth W900,
 • Freightliner FLD 120,
 • Marmon 57P.

Wśród miłośników samochodów ciężarowych możemy także wyróżnić markę CAT (np. CT660) oraz International (np. 9900i). Znane ciężarówki amerykańskie gwarantują przede wszystkim komfort jazdy, są stabilniej zawieszone i trwałe, ponieważ mogą przejechać ponad 1 000 000 kilometrów bez wymiany głównych podzespołów.

Dlaczego opłaca się sprowadzić tira z USA? 

Amerykańskie ciężarówki w Polsce cieszą się bardzo dużą renomą głównie z powodu gustownego wyglądu (bardzo wyrazisty przód). Wyróżnia je także ponadprzeciętne wyposażenie (z materiałów najwyższej klasy) i doskonały stan mechaniczny, ponieważ w Ameryce wykorzystują lepsze podzespoły do produkcji.

Używana amerykańska ciężarówka – jak i za ile można importować? 

Import amerykańskich ciężarówek jest relatywnie prostym zadaniem. W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiedni pojazd we współpracy z profesjonalnymi importami, a następnie dokładnie zweryfikować go w bazie Carfax oraz Autocheck. To bardzo dobra praktyka, ponieważ wówczas klient ma pewność, że stan techniczny ciężarówki jest na dobrym poziomie. We FlyCars współpraca przebiega sprawnie i bezproblemowo – za pomocą maila lub połączeń telefonicznych (ewentualnie mediów społecznościowych).

Kolejne kroki to m.in.:

 • wpłata kaucji, umowa – kaucja we FlyCars wynosi 2 000 zł (jest ona potrzebna do zabezpieczenia naszych specjalistów w razie odstąpienia od procesu importu przez klienta);
 • płatność – po wygranej licytacji ciężarówki mamy dwa dni na zapłatę pełnej kwoty (każdy dzień spóźnienia wiąże się z karą finansową od domów aukcyjnych);
 • transport do portu, fracht – po wstępnych formalnościach odbieramy ciężarówkę z placu domu aukcyjnego i transportujemy ją do najbliższego portu, gdzie następuje załadunek do kontenera (wówczas amerykański tir rozpoczyna drogę morską do portu w Bremerhaven);
 • odprawa celna – czyli ostatnia „prosta” po przybyciu auta do portu w Europie (w tym momencie organizujemy opłaty celno-skarbowe).
 • transport tira do klienta – jeżeli ustaliliśmy płatność przy odbiorze, rozliczamy się z klientem z odprawy celnej oraz transportu).

Znane ciężarówki amerykańskie importujemy sprawnie, w bardzo przystępnych kryteriach cenowych. Zazwyczaj cały proces trwa 2-3 miesiące i kosztuje od 20 000 do 30 000 zł, nie wliczając w to opłat celno-skarbowych.

Podsumowanie

Jeżeli chcesz sprowadzić popularne ciężarówki amerykańskie, koniecznie skorzystaj z usług renomowanych importerów. We FlyCars gwarantujemy szybki i bezproblemowy proces sprowadzania tirów. Spośród konkurencji wyróżniają nas przede wszystkim:

 • konkurencyjne ceny,
 • profesjonalna obsługa klienta,
 • indywidualne podejście do każdego zlecenia,
 • stały kontakt z klientem,
 • sprawny przebieg całego procesu.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Zachęcamy do skorzystania z innowacyjnych rozwiązań FlyCars. Nasze oddziały mieszczą się w Krakowie, Rzeszowie oraz we Wrocławiu. Pozostajemy dyspozycyjni. Sprawdź również naszego bloga i poznaj zalety importu pojazdów zza oceanu!

Opublikowano: 30 grudnia 2022 Krzysztof Mikołajczyk

Miłośnik motoryzacji od kilkunastu lat. Jest właścicielem jednej z najbardziej renomowanych firm importerskich w Polsce - dumnie reprezentuje FlyCars oferując innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, a także szybkość i rzetelność sprowadzania aut. Pasjonat nie tylko samochodów, ale również jednośladów, które jak sam twierdzi, są jego odskocznią od rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!