Amerykańskie pickupy, jak żadne inne pojazdy, nigdy nie pozostają niezauważone. Do niedawna traktowane za oceanem głównie jako pojazdy do pracy, obecnie zaliczają się do wszechstronnych samochodów dla rodziny, czy aktywnych, podróżujących i mobilnych użytkowników. Podobnie jest też w Polsce i amerykańskiego pickupa nierzadko spotkać można nawet w centrum dużego miasta. Silne i pojemne auto daje sporo możliwości, dlatego zakup i import pickupa z USA jest u nas coraz bardziej popularnym wyborem.

Pickupy z USA – zalety

Pickup jest samochodem osobowo-dostawczym z właściwościami terenowymi, który za kabiną pasażerską ma pojemną przestrzeń ładunkową. W Polsce i Europie przeznaczony jest zwłaszcza do przewożenia różnego rodzaju ładunków i dużych przedmiotów. Wykorzystywany najczęściej w rolnictwie, budownictwie i branżach wymagających przestrzeni ładunkowej. Część pickupów ma napęd 4×4, co ułatwia im poruszanie się po trudnym terenie.

Samochody te najpopularniejsze są w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej, Kanadzie i Australii, gdzie używane są do celów prywatnych i zawodowych. Największym atutem pickupa jest jego wszechstronność i duża powierzchnia ładunkowa. Mogą być używane na co dzień jako auto rodzinne lub narzędzie pracy. Świetnie sprawdzają się przy jeździe po trudnym terenie. Zalet jest jednak więcej.

Pickupy charakteryzuje bardzo wysoka jakość jazdy, co szczególnie sprzyja dłuższym podróżom. Są trwalsze niż klasyczne auta, bo ich konstrukcja przeznaczona jest do cięższej pracy, stąd lepsza odporność na uszkodzenia mechaniczne. Są też samochodami wyposażonymi w dodatkowe systemy bezpieczeństwa. Zawieszenie pojazdu zapewnia stabilność i komfort jazdy, także przy ciężkim ładunku. Układ kierowniczy umożliwia mu precyzję i płynność kierowania. Niektóre modele wyposażone są w dodatki, takie jak haki holownicze, wsporniki bagażnika, czy belki dachowe, co zwiększa ich użyteczność. Pickupy z USA są jeszcze lepiej wyposażone i wykonane niż egzemplarze na rynku europejskim.

Stare amerykańskie pickupy na sprzedaż – gdzie szukać?

Amerykański pickup stary, a współczesny, to nieco inne auta pod względem przeznaczenia, konstrukcji i wyposażenia. Starsze pojazdy, produkowane wiele lat temu, przeznaczone były głównie do transportu i pracy, np. na wsi i budowie. Są bardzo wytrzymałe i silne, mogą też więcej palić. Współczesne modele są bardziej wszechstronne i uniwersalne. Poza swoimi głównymi możliwościami transportu są tak skonstruowane, że z powodzeniem sprawdzają się też w roli auta osobowego. Jeżeli decydujemy się na pickupa, warto zakupić go bezpośrednio w USA i ściągnąć do kraju. Najlepszym miejscem do poszukiwania auta są portale ogłoszeniowe i licytacje samochodów z USA, takie jak: Copart, Impactauto, Iaai oraz Manheim Auctions.

Największe amerykańskie pickupy – modele

Pickupy różnią się pod względem wielkości i wyróżnia się ich 3 typy:

  • pickup kompaktowy — najmniejszy, jest połączeniem auta osobowego i ciężarowego;
  • pickup pełnowymiarowy — ma większą przestrzeń ładunkową i lepsze funkcje terenowe;
  • pickup heavy-duty — największy typ, przeznaczony jest do ciężkiej pracy i dysponuje największą powierzchnią ładunkową.

Spośród dużych pickupów amerykańskich producentów, najbardziej rozpoznawalne, warte uwagi modele to: Ford F-Series, Chevrolet Silverado, Dodge Ram, GMC Syclone i GMC Sierra. Na rynku amerykańskim są też uznane, duże pickupy producentów z Europy i Azji, takie jak: Nissan Titan, Toyota Tundra, Toyota Hilux, Mercedes G, Honda Ridgeline i Mitsubishi L.

Luksusowy pickup USA

Amerykańskie pickupy najwyższej klasy łączą w sobie wiele cech użytkowych, mają bardziej zaawansowane technologie i systemy bezpieczeństwa oraz lepsze dodatkowe wyposażenie. W efekcie pojazd jest niezwykle komfortowy, bezpieczny i świetnie się prowadzi. Duży, luksusowy pickup z USA to pojazd do zadań specjalnych, pracy, podróży, a także dla dużej rodziny.

Standardowe wyposażenie pickupa składa się z elementów takich jak: fotele, klimatyzacja, system audio itp. Natomiast pickupy premium mają dodatkowe funkcje i elementy wyposażenia, takie jak np. skórzane fotele, wyświetlacze dotykowe, nawigacja, systemy bezpieczeństwa i inne. Do luksusowych modeli, które wybierają Amerykanie, należą pickupy: GMC Sierra 1500, RAM 1500, Ford F-150/F-250, Toyota Tundra i Nissan Titan XD.

Tani niezawodny pickup USA – jaki wybrać?

Tani i niezawodny pickup z USA to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla firm, które cenią szczególnie bezawaryjne działanie i właściwości użytkowe. Jeżeli nie potrzebujemy bogatego wyposażenia i zależy nam na niskiej cenie, warto decydować się na używane, starsze roczniki w dobrym stanie. Do niedrogich i niezawodnych pickupów w USA należy: Toyota Hilux siódmej generacji, Volkswagen Amarok DC, Nissan Navara III, Mitsubishi L200 i Ford Ranger.

Jak kupić pickup z USA?

Zakup i sprowadzenie pickupa z USA nie jest proste i szybkie, jak też wiąże się z pewnym ryzykiem. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego egzemplarza oraz ustalenie historii auta z USA i stanu technicznego. Amerykańskie pickupy na sprzedaż wystawiane są często przez domy aukcyjne, gdzie zakup wiąże się z licytacją. Po zakupie należy sporządzić dokumenty potwierdzające nabycie auta. Następnie auto musi być przetransportowane frachtem morskim oraz przejść odprawę celno-skarbową. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest import amerykańskich pickupów z firmą FlyCars, która bardzo ułatwi zadanie i wszystko za nas załatwi.

Sprawdź: Ile trwa transport auta z USA?

Podsumowanie

Amerykański pickup to z pewnością samochód nie dla każdego. Jeżeli jednak potrzebujemy dobrze wyposażonego auta do transportu, pracy i codziennego funkcjonowania, pickup z USA będzie idealnym wyborem. Tym bardziej że jego zakup bezpośrednio w USA może dać nawet 20-30% oszczędności w porównaniu do zakupu tego samego auta na terenie Europy.

Opublikowano: 2 października 2023 Krzysztof Mikołajczyk

Miłośnik motoryzacji od kilkunastu lat. Jest właścicielem jednej z najbardziej renomowanych firm importerskich w Polsce - dumnie reprezentuje FlyCars oferując innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, a także szybkość i rzetelność sprowadzania aut. Pasjonat nie tylko samochodów, ale również jednośladów, które jak sam twierdzi, są jego odskocznią od rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!