Kupując używany samochód z USA, należy zwrócić uwagę na historię serwisową pojazdu, jego stan techniczny oraz przebieg. Wiele osób zapomina natomiast o jednym z najważniejszych aspektów, czyli tytule własności pojazdu. W tym przypadku szczególną uwagę powinniśmy skierować w stronę tzw. salvage title, czyli tytułu związanego z naprawą powypadkową lub innymi poważnymi uszkodzeniami pojazdu. W dzisiejszym artykule przybliżymy tematykę salvage title oraz wskażemy wady i zalety kupna aut powypadkowych! Miłej lektury.

Tittle salvage po polsku — co to oznacza dla nabywcy samochodu z USA?

Salvage title — co to znaczy? Biorąc pod uwagę obecne standardy, certyfikat ten oznacza, że samochód jest uszkodzony.

Dla nabywcy samochodu z USA, zakup pojazdu z tzw. salvage certificate może być ryzykowny, choć samochody z takim tytułem są zwykle przystępne cenowo. Ponadto wymagają często dodatkowych napraw i inspekcji, żeby mogły zostać dopuszczone do ruchu drogowego.

Salvage certificate — rejestracja w Polsce

Jeśli chodzi o rejestrację samochodu posiadającego oznaczenie certificate of salvage w Polsce, jest to możliwe, ale wymaga spełnienia dodatkowych warunków.

W pierwszej kolejności nabywca musi sprawdzić, czy samochód z title salvage jest możliwy do rejestracji w Polsce. Aby to zrobić, warto skonsultować się z nami.

Następnie, przed rejestracją auta z USA w Polsce, samochód z salvage certificate of title musi przejść pełną inspekcję techniczną w celu sprawdzenia, czy jest on w dobrym stanie i spełnia wszystkie wymagania techniczne i bezpieczeństwa drogowego. Inspekcja powinna zostać przeprowadzona przez odpowiednią stację kontroli pojazdów.

Jeśli samochód przejdzie pozytywnie badania techniczne, będzie mógł zostać zarejestrowany w Polsce.

Czy warto kupować auta oznaczone jako Salvage?

Decyzja o zakupie samochodu z oznaczeniem „salvage” powinna być przemyślana i zależy od indywidualnych potrzeb oraz okoliczności. Poniżej omawiamy kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem i importem uszkodzonego auta z USA.

  • Samochody z oznaczeniem „salvage” są zwykle tańsze niż ich odpowiedniki bez takiego oznaczenia. 
  • Oznaczenie „salvage” oznacza, że samochód miał uszkodzenia lub jest uszkodzony. Dlatego też, pomimo że samochody te często wymagają napraw, ich cena jest niższa niż w przypadku samochodów bez takiego oznaczenia.
  • Samochody z oznaczeniem salvage mogą wymagać dodatkowych napraw i modernizacji.
  • Mogą również mieć ograniczoną wartość ubezpieczenia.

Przed zakupem pojazdu z oznaczeniem salvage title rekomendujemy dokładnie zbadać jego historię i stan techniczny, a także skonsultować się z mechanikiem lub specjalistą. W razie pytań, fachowcy FlyCars pozostają do Twojej dyspozycji telefonicznie oraz mailowo!

Zobacz także:
Auta po powodzi z USA – czy warto importować?

Na co musisz uważać, decydując się na auto z „Certificate of Salvage”? – 4 wskazówki!

Decydując się na zakup samochodu z Certificate of Salvage (tzw. tytuł salvage), powinieneś wziąć pod szczególną uwagę elementy takie, jak:

1. Historia pojazdu

Przed zakupem samochodu z Certificate of Salvage, warto dokładnie zbadać jego historię. Jak sprawdzić historię pojazdu z USA za darmo? Można to zrobić za pomocą usług takich jak Carfax lub AutoCheck, które oferują raporty historii pojazdu. Powinny w nim się znaleźć informacje o wypadkach, naprawach, historii serwisowej, historii właścicieli i wiele innych ważnych szczegółów umożliwiających zrozumienie, co się stało z samochodem w przeszłości.

2. Stan techniczny

Samochód z Certificate of Salvage wymaga dokładnej oceny stanu technicznego. Przed zakupem warto skonsultować się z mechanikiem lub specjalistą, który może dokładnie ocenić stan pojazdu.

3. Koszty napraw

Samochód z „Certificate of Salvage” może wymagać dodatkowych napraw. Przed podjęciem finalnej decyzji zakupowej oszacuj koszty naprawy i rekonstrukcji auta z USA i upewnij się, że są one opłacalne w porównaniu z ceną zakupu samochodu.

4. Wartość ubezpieczenia

Przed zakupem warto skontaktować się z firmą ubezpieczeniową i zapytać o możliwość ubezpieczenia samochodu oraz o jego wartość w przypadku ewentualnego wypadku (zwróć szczególną uwagę na wartość po szkodzie całkowitej).

Salvage Title w różnych Stanach

Procedury dotyczące salvage title mogą różnić się, w zależności od poszczególnych stanów. Jeżeli chodzi o Kalifornię, Teksas oraz Nowy Jork — pojazdy z tym tytułem mogą zostać zarejestrowane dopiero po przeprowadzeniu pełnej inspekcji potwierdzającej, że auto zostało naprawione zgodnie z wymaganiami stanowymi. W przypadku stanu Illinois oraz Floryda, samochód powinien zostać zarejestrowany jako rebuilt vehicle.

Plusy i minusy salvage title — Podsumowanie

Podsumowując, samochody z salvage title są zazwyczaj przystępne cenowo, co może być korzystne dla osób poszukujących ekonomicznych rozwiązań. Należy również pamiętać, że wśród tego typu pojazdów, można znaleźć egzemplarze w dobrym stanie technicznym, które nie wymagają większych napraw. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, iż niektórzy ubezpieczyciele oferują zdecydowanie droższe ubezpieczenia dla samochodów z salvage title. Jeżeli chcesz sprowadzić wymarzone auto z USA w przystępnych cenach — napisz do nas maila lub zadzwoń! Chętnie pomożemy.

Opublikowano: 2 października 2023 Krzysztof Mikołajczyk

Miłośnik motoryzacji od kilkunastu lat. Jest właścicielem jednej z najbardziej renomowanych firm importerskich w Polsce - dumnie reprezentuje FlyCars oferując innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, a także szybkość i rzetelność sprowadzania aut. Pasjonat nie tylko samochodów, ale również jednośladów, które jak sam twierdzi, są jego odskocznią od rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!