Stany Zjednoczone to kraj, który ma bogatą tradycję w żeglarstwie i sportach wodnych. Pod względem różnorodności jachtów i łodzi niewiele krajów może równać się z USA. Dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze żeglarskiej Amerykanie mogą bez ograniczeń korzystać z pokonywania akwenów wodnych. Dzięki popularności jachtingu w Ameryce tamtejszy rynek jest nasycony dobrej klasy łodziami, motorówkami i jachtami. Dlatego to idealne miejsce na zakup wymarzonej łódki. Ale czy to się opłaca? Ile kosztuje sprowadzenie łodzi z USA? Przekonaj się, dlaczego warto zainwestować w amerykański jacht.

Gdzie kupić łódź w USA?

Amerykański rynek żeglarski jest niezwykle bogaty w modele łodzi, szybkich motorówek i większych jachtów. Wynika to z dużych możliwości pływania, dobrego klimatu w wielu stanach, dobrze rozwiniętej infrastruktury i branży oraz zamożności Amerykanów. Decydując się na zakup łodzi, trzeba mieć dobrze sprecyzowany cel i potrzeby, ponieważ wybór jachtów i motorówek w USA jest wręcz ogromny.

Tak więc model łodzi zależy od tego, czy chcemy wędkować, pływać z rodziną po mazurskich jeziorach, czy może przemierzać akweny wodne z dużą prędkością dla sportu i emocji. W celu poszukiwania upragnionego modelu, wato przejrzeć amerykańskie portale ogłoszeniowe i aukcyjne, jak IMPACTAUTO, IAAI czy COPART. Dla osób mniej zorientowanych wybór może być trudny, dlatego warto skorzystać z pomocy pośrednika FlyCars. Ponadto doświadczony partner jest też w stanie dokładnie zweryfikować stan techniczny wybranego egzemplarza oraz wiarygodność sprzedawcy, co gwarantuje bezpieczeństwo zakupu.

Ile kosztuje transport łodzi z USA i jak wygląda droga do Polski?

Za sam transport lądowy i morski zapłacimy od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, co zależy od długości tras na poszczególnych odcinkach. Decydując się na współpracę z pośrednikiem importu, mają Państwo zapewnioną kompleksową obsługę transakcji. Cała procedura składa się z następujących kroków:

 • wybór konkretnego egzemplarza łodzi,
 • wpłata kaucji i zawarcie umowy z pośrednikiem,
 • udział w licytacji i płatność po zakupie,
 • transport do portu w USA,
 • fracht morski do Europy,
 • odprawa i załatwienie opłat celno-skarbowych,
 • transport lądowy na wskazany adres w Polsce.

Ile kosztuje sprowadzenie łodzi z USA i dlaczego warto importować ją zza oceanu?

Łączny koszt sprowadzenia łodzi z USA wynosi około 20-30 tysięcy złotych. Składa się na niego transport morski i lądowy oraz opłaty celno-skarbowe i prowizje. Przy czym, należy wiedzieć, iż podana suma jest jedną z niższych na rynku, a może ją zaproponować tylko doświadczony pośrednik, jakim jest np. firma FlyCars.

Zainteresowani zakupem łodzi powinni poznać, jakie korzyści daje zakup i sprowadzenie jednostki pływającej z USA. Inwestycja w amerykańską łódź wiąże się z oszczędnościami rzędu 30-40%. Tak dużej opłacalności na pewno nie uzyskamy, kupując dany egzemplarz w Europie, bo amerykańskie jachty, motorówki i łodzie są dużo tańsze, lepiej wyposażone, trwalsze, a używane egzemplarze są zadbane i w dobrym stanie technicznym.

Dla wielu zamożnych Amerykanów pływanie łodzią lub jachtem jest po prostu codziennością. Dlatego tak często kupują sobie nowe modele, oferując starą łódź w bardzo okazyjnej cenie. To, co jeszcze przyciąga kupujących na amerykański rynek, to bardzo duży wybór wszelkiego rodzaju jednostek pływających. Stany Zjednoczone to istne eldorado dla miłośników żeglarstwa i sportowego pływania. Kupimy tam jachty, motorówki kabinowe, pontony, łodzie żaglowe i motorowe oraz wiele innych jednostek na wymarzony rejs. W USA znajdziemy modele najbardziej rozpoznawalnych producentów, jak Sea Ray, Carver, Catalina, Rinker, Monterey, Chris Craft, Quicksilver, Bayliner, Regal i wiele innych.

Koszt sprowadzenia łodzi z USA – jakie są dodatkowe opłaty?

Oprócz samego kosztu zakupu łodzi, kupujących czeka szereg dodatkowych opłat, takich jak:

 • prowizja dla domu aukcyjnego,
 • prowizja dla pośrednika importu,
 • koszt transportu lądowego i morskiego,
 • cło (1,7% do 2,7% w zależności od wielkości łodzi lub jachtu),
 • podatek VAT (19% w Niemczech lub 21% w Polsce).

Koszt sprowadzenia łodzi z USA – podsumowanie

Amerykański rynek łodzi, jachtów i motorówek to idealne miejsce zakupów dla miłośników prywatnych rejsów, wędkowania czy sportowych wyścigów wodnych. Ogromny wybór znakomicie wyposażonych modeli, także luksusowych i sportowych, to duża przewaga nad naszym rynkiem europejskim. Niskie koszty zakupu i importu amerykańskich jachtów kuszą żeglarzy z całego świata.

Jednak procedura zakupu i transportu wymaga dużego doświadczenia, bo jest czasochłonna, skomplikowana, wymaga zorganizowania transportu i dużej wiedzy. Dlatego import łodzi z USA warto powierzyć profesjonalnemu pośrednikowi, który pomoże znaleźć egzemplarz w dobry stanie, kupi łódź, załatwi odprawę skarbowo-celną i przetransportuje łódkę na wskazany przez klienta adres. Firma FlyCars kompleksowo przeprowadzi transakcję, zapewniając maksimum korzyści i bezpieczeństwa inwestycji. Zapraszamy do współpracy – wspólnie wybierzemy wymarzoną łódź.

Opublikowano: 24 czerwca 2024 Michał Migut

Współwłaściciel jednej z najbardziej renomowanych firm importerskich w Polsce - Flycars. Od zawsze pasjonował się szybkimi i luksusowymi samochodami, dlatego postanowił sprowadzać auta zawodowo. Bardzo dobrze mu to wychodzi - koordynuje procesy we Flycars ze sporymi sukcesami, gwarantując jedne z najniższych cen na rynku. Michał to również autor licznych wpisów blogowych na temat motoryzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!