Chcesz się dowiedzieć, jak sprawdzić auto z USA? W dzisiejszym artykule omówimy najważniejsze kwestie z tym związane! Podpowiemy, jak sprawdzić VIN auta z USA za darmo, a dodatkowo omówimy najważniejsze kwestie dot. zalet weryfikacji pojazdu przez kupnem! Podpowiemy także, gdzie sprawdzić auto z USA! Miłej lektury.

Historia pojazdu z USA – dlaczego warto ją sprawdzić przed kupnem? [5 powodów]

Sprawdzenie auta z USA za darmo przed zakupem pomoże ujawnić, czy samochód był kiedykolwiek poważnie uszkodzony. Wpływa to zazwyczaj na jego wartość rynkową oraz bezpieczeństwo użytkowania. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto przeanalizować historię pojazdu, zanim zdecydujemy się na proces, jakim jest import aut z USA.

1.Wypadkowość

Historia pojazdu z USA po VIN ułatwi weryfikację, czy samochód był kiedykolwiek poważnie uszkodzony. Wpływa to na jego wartość rynkową oraz bezpieczeństwo użytkowania. W przypadku zakupu auta z wypadku, należy upewnić się, czy zostało ono naprawione przez specjalistów w certyfikowanym serwisie (naprawa powinna zostać zrealizowana w oparciu o oryginalne części).

2.Historia serwisowa

Sprawdzenie VIN auta z USA może ujawnić, jak często pojazd był serwisowany i jakie naprawy były wykonywane. Może to pomóc w ocenie stanu technicznego samochodu, a także w przewidywaniu przyszłych kosztów związanych z jego utrzymaniem.

3.Liczba właścicieli

Sprawdzenie aut z USA po VIN pozwala dowiedzieć się, ilu właścicieli użytkowało auto w przeszłości. Samochód, który miał wielu użytkowników może wskazywać na problemy związane z jego stanem technicznym lub jakością poszczególnych komponentów (np. tapicerki).

4.Aktualny status

Historia samochodu z USA może również ujawnić, czy samochód był kiedykolwiek skradziony –  wpływa to na jego legalność oraz finalną wartość.

5.Przebieg

Darmowe sprawdzenie auta z USA wskazuje najczęściej, jaki był rzeczywisty przebieg samochodu. W przypadku aut używanych, które mają rzekomo bardzo niski przebieg, możemy zweryfikować poprawność tych danych.

Jeżeli interesują Cię rzetelne strony z autami USA, koniecznie wejdź na Copart.com, IAAI.com oraz Cars.com. W razie pytań, pozostajemy dyspozycyjni mailowo lub telefonicznie. Zachęcamy do kontaktu ze specjalistami Flycars.pl.

Jak sprawdzić auto z USA po VIN za darmo?

Historia samochodu z USA po numerze VIN jest możliwa do sprawdzenia za darmo. W tym celu postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

 1. Znajdź numer VIN samochodu. Numer VIN można znaleźć w różnych miejscach w samochodzie, w tym na tabliczce znamionowej, na desce rozdzielczej, na drzwiach kierowcy lub w przedniej szybie. Numer VIN składa się z 17 znaków.
 2. Przejdź do jednej z wielu stron internetowych oferujących darmowe sprawdzenie samochodu po VIN. We Flycars wykorzystujemy Carfax lub Autocheck.
 3. Wpisz numer VIN do pola na stronie internetowej. Następnie kliknij przycisk „Sprawdź VIN” lub podobny.
 4. Odczekaj chwilę, aż strona internetowa przetworzy numer VIN. W tym czasie serwis pobierze informacje o samochodzie z różnych baz danych, takich jak National Motor Vehicle Title Information System (NMVTIS), National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) itd.
 5. Przeczytaj raport, który wygenerowała strona internetowa. Powinien zawierać informacje na temat historii pojazdu, w tym o wypadkach, naprawach, przeglądach technicznych i innych ważnych kwestiach tj. przebieg pojazdu oraz liczba właścicieli.

Gdzie najlepiej sprawdzić auto z USA? 

Sprawdzenie auta z USA po VIN jest relatywnie prostym rozwiązaniem. Jego historię można zweryfikować, wpisując numer VIN pojazdu na wybranych serwisach internetowych tj.:

 1. National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA),
 2. Carfax,
 3. AutoCheck,
 4. VINCheckPro,
 5. VINDecoderz,
 6. VINAudit,
 7. EpicVIN,
 8. VinFreeCheck,
 9. VehicleHistory,
 10. VINwiki.

Darmowe raporty VIN mają często ograniczenia w porównaniu z pełnymi raportami płatnymi, ale pomimo wszystko dostarczają ważnych informacji o pojeździe przed jego zakupem.

Sprawdzanie auta z USA – na co zwrócić uwagę? 

Sprawdzanie auta z USA to relatywnie skomplikowany proces, dlatego zachęcamy do przeczytania naszego artykułu blogowego pt.: „Jak kupić używany samochód?„. W tym przypadku istotny jest z pewnością rok sprzedaży samochodu, przebieg auta z USA, liczba właścicieli oraz wiele innych kwestii, które omawiamy poniżej.

Rok sprzedaży samochodu

Starsze samochody mogą mieć większe problemy techniczne i wymagać więcej napraw.

Do kogo należał samochód? 

Dobrze jest wiedzieć, kto był właścicielem pojazdu, ponieważ pomoże to ustalić historię jego użytkowania (ze swojej strony rekomendujemy sprawdzenie auta ze Stanów – jeżeli jeździło na taxi, warto dokładnie przeanalizować opłacalność takiego zakupu).

Ilu miał właścicieli?

Im więcej właścicieli, tym większe ryzyko, że samochód miał istotne problemy związane z eksploatacją. W celu dokładnej weryfikacji, dobrym rozwiązaniem okazuje się sprawdzenie auta z USA po VIN na stronie Carfax lub Autocheck.

Przebieg pojazdu 

Przebieg może pomóc określić, jak często był używany samochód i jakie problemy techniczne czekają go w przyszłości. Dla przykładu – wymiana rozrządu jest niezbędna co 200 000 km (chociaż nie stanowi to reguły).

Salvage (Rebuilt car) 

Warto sprawdzić, czy samochód był wcześniej poważnie uszkodzony i wymagał istotnych napraw (np. konstrukcyjnych). Takie samochody są określane jako „salvage” lub „rebuilt car”. Dla przykładu – auto po powodzi z usa może wyróżniać się dziesiątkami usterek technicznych, mechanicznych i elektronicznych. Nie zawsze warto je sprowadzać (nawet pomimo okazyjnej ceny).

Opublikowano: 29 marca 2023 Krzysztof Mikołajczyk

Miłośnik motoryzacji od kilkunastu lat. Jest właścicielem jednej z najbardziej renomowanych firm importerskich w Polsce - dumnie reprezentuje FlyCars oferując innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, a także szybkość i rzetelność sprowadzania aut. Pasjonat nie tylko samochodów, ale również jednośladów, które jak sam twierdzi, są jego odskocznią od rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!