Decydując się na luksusowego, amerykańskiego SUV-a, przy wyborze nie można pominąć najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli tego segmentu, jakimi są Lincoln Navigator i Cadillac Escalade. Te imponujące, przestronne, eleganckie i mocne auta upodobali sobie użytkownicy ceniący wygodę, luksusową stylistykę, nowoczesne rozwiązania i dobre osiągi. Obaj konkurenci mają sporo do zaoferowania, ale który SUV jest lepszy? Przedstawiamy porównanie – Lincoln Navigator vs. Cadillac Escalade.

Lincoln Navigator i Cadillac Escalade – ogólna charakterystyka pojazdów

W porównaniu Lincoln vs Cadillac należy wspomnieć, że samochody te są zbliżone, konkurencyjne wobec siebie i przeznaczone dla tej samej grupy użytkowników. Oba auta doskonale przystosowane są do dłuższych podróży, sprawdzą się jako duży pojazd rodzinny lub biznesowy. Jak przystało na klasę premium, amerykańskie SUV-y cechują się bogatym wyposażeniem, piękną stylistyką, dużą mocą i świetnym komfortem jazdy. W porównaniu przedstawiamy charakterystykę aktualnych generacji samochodów.

Lincoln Navigator zadebiutował w 1997 r., a od tego czasu pojawiały się jego 4 generacje. Był pierwszym tego typu samochodem Lincolna. Wcześniejsze wersje produkowane były z różnymi silnikami V8, aktualnie jest to V6. Najnowsza, czwarta generacja została zbudowana od podstaw w roku 2017 r. i modyfikowana jest do dziś. Dostępna jest w kilku wariantach wyposażenia.

Z kolei Cadillac Escalade pierwszej generacji powstał w 1998 r., jako pierwszy luksusowy SUV w ofercie producenta. Każda z pięciu generacji to mocne amerykańskie auta w kilku wariantach silników V8 i z różnym wyposażeniem. Cadillac Escalade ostatniej, piątej generacji premierę miał w 2020 roku. Obecnie występuje z silnikami V8 i L6 Diesel, oferowany jest w kilku wersjach.

Cadillac vs Lincoln – wyposażenie, stylistyka i wnętrze

Zarówno Cadillac, jak i Lincoln wyposażone są w szereg nowoczesnych rozwiązań technicznych i udogodnień, takich jak systemy informacyjno-rozrywkowe, urządzenia audio, zaawansowane regulacje itp. Pod tym względem należy jednak wyróżnić Cadillaca Escalade. Producent postawił na szereg udogodnień niespotykanych u konkurentów. Wraz ze wzrostem ceny Escalade, rosną też jego rozbudowane funkcje. Auto posiada najnowocześniejsze rozwiązania i udogodnienia w zakresie nawigacji, multimediów i komfortu jazdy. Cadillac Escalade ma też wnętrze w nowocześniejszym stylu, z większą ilością skórzanych i metalowych dodatków. W przypadku Lincolna Navigatora, projektanci postawili na bardziej tradycyjne, ponadczasowe, eleganckie wnętrze i linię auta, przy zachowaniu w pełni luksusowego standardu. Każdy z samochodów obecnie oferowany jest w kilku standardach wyposażenia.

Lincoln vs Cadillac – wymiary, komfort jazdy i dane techniczne

Cadillac Escalade z wymiarami nieco większymi niż Navigator zapewnia obszerną przestrzeń wewnątrz kabiny. Jest szerszy, więc może utrudniać parkowanie w zatłoczonych miejscach. Obydwa SUV-y oferują do ośmiu miejsc siedzących i mają dużą przestrzeń bagażową. Lincoln Navigator przy wymiarach mniejszych może stwarzać problemy ze wsiadaniem i przemieszczaniem się pasażerów z tyłu. Ma duże możliwości w zakresie regulacji i składania siedzeń.

Cadillac Escalade w kwestii danych technicznych napędu prezentuje się lepiej niż Lincoln. Jest szybszy i silniejszy dzięki silnikowi V8, natomiast Navigator dysponuje mniejszym silnikiem V6. Escalade ma jednak mniejszy moment obrotowy i gorzej sobie radzi z przenoszeniem mocy na koła. Napęd, układ kierowniczy i zawieszenie obydwu SUV-ów sprawdza się dobrze na długich trasach i w trudniejszym terenie. Escalade ma mniejszy promień skrętu, co pozwala na łatwiejsze manewrowanie w wąskich miejscach. Samochody wyposażone są w automatyczną skrzynię biegów. Dostępne z napędem na 2 lub 4 koła.

Escalade vs Navigator – ceny, spalanie i bezpieczeństwo

Cadillac Escalade cenę ma kilka tysięcy dolarów wyższą od Lincolna. Wpływa na to bardziej zaawansowane wyposażenie i większy silnik Cadillaca. Jednak Lincoln Navigator w kwestii spalania prezentuje się nieco lepiej, ze względu na mniejszą jednostkę napędową. Ma też większy bak na paliwo. Pod względem bezpieczeństwa auta spełniają bardzo wysokie standardy i wyposażone są w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Warto jednak wspomnieć, że według rankingu NHTSA to Lincoln Navigator oceniony został lepiej i otrzymał 5 gwiazdek za bezpieczeństwo jazdy.

Podsumowanie

Rozważając stosunek jakości do ceny, lepszym wyborem jest Lincoln Navigator. Przypadnie też do gustu użytkownikom ceniącym bardziej zrównoważoną stylistykę. Wybierając Cadillac’a Escalade, czy warto zapłacić za niego więcej? Pod względem dynamiki, wydajności silnika, wyposażenia i rozwiązań technicznych, wyższa cena jest uzasadniona. Samochody mają swoje mocne strony i rywalizacja między producentami jest zacięta. W obu przypadkach mamy do czynienia z nowoczesnym, luksusowym, doskonale wyposażonym i bezpiecznym autem. Wybór zatem nie jest prosty i tak naprawdę rozbija się o detale.

Sprawdź naszą ofertę importu aut z USA. Oferujemy kompleksową usługę na każdym etapie zakupu i transportu auta do Polski. Zapraszamy do kontaktu.

Opublikowano: 15 grudnia 2023 Michał Migut

Współwłaściciel jednej z najbardziej renomowanych firm importerskich w Polsce - Flycars. Od zawsze pasjonował się szybkimi i luksusowymi samochodami, dlatego postanowił sprowadzać auta zawodowo. Bardzo dobrze mu to wychodzi - koordynuje procesy we Flycars ze sporymi sukcesami, gwarantując jedne z najniższych cen na rynku. Michał to również autor licznych wpisów blogowych na temat motoryzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!