Tesla S to samochód, który nie pozostaje niezauważony na naszych drogach. Ten elegancki pojazd stylizowany na limuzynę coupé jest najbardziej rozpoznawalnym na świecie autem z napędem elektrycznym. Jest to pierwszy seryjnie produkowany elektryczny sedan klasy premium. Model S w czasie premiery był dużym, globalnym sukcesem Tesli. Ile kosztuje Tesla S? Jakie ma osiągi i specyfikację techniczną? Poznaj sylwetkę, możliwości i koszty utrzymania tego wyjątkowego auta.

Tesla model S – historia i ogólna charakterystyka pojazdu

Tesla S to laureat kilku prestiżowych nagród, takich jak World Green Car of the Year, Automobile Magazine’s Car of the Year i Motor Trend Car of the Year. Auto plasowane jest jako sportowa limuzyna o klasycznej, eleganckiej stylistyce. Inżynierowie firmy skupili się na produkcji seryjnej energooszczędnych i niezawierających szkodliwych substancji, zasilanych elektrycznie napędów. Unikatowe auto zaprezentowane było po raz pierwszy w roku 2012. Od tamtego czasu pojazd przeszedł kilka zmian wizualnych i technicznych, z których najbardziej obszerne były w 2016 i 2021 r.

Samochód oferowany jest w kilku wersjach wyposażenia, napędu i baterii. Niektóre modele osiągają bardzo dobre wyniki, pozwalające na konkurowanie nawet ze sportowymi autami. Początkowo napędzany był na dwa koła. Od roku 2015 dostępny był już model z napędem 4×4. Auto ma nowoczesne i minimalistyczne wnętrze i wyposażone jest w innowacyjne rozwiązania techniczne. Każdy model ma rozbudowany system audio, dostęp do Internetu, kamerę cofania czy ekran multimedialny z możliwością sterowania klimatyzacją, radiem i nawigacją. Ciekawostką jest, że niektóre większe modele mogą przewozić aż 7 osób.

Tesla model S – ile koni i jaka prędkość auta?

Model S dostępny jest kilku wariantach silnikowych, co przekłada się na różne osiągi. Tesla S – ile ma do setki? Zależy to od wersji auta, ale są to relatywnie dość dobre wyniki. Przykładowo, podstawowy model 40 kWh ma przyspieszenie 5,9 s., wersja Sport 85 kWh przyspiesza w 4,4 s., a najszybszy model P100d ma wynik 2,4 s. Natomiast dane w zakresie koni mechanicznych i maksymalnej prędkości Tesli S prezentują się następująco:

 • wersja 40 kWh – 306 KM i 193 km/h,
 • wersja 60 kWh – 306 KM i 193 km/h,
 • wersja 85 kWh – 367 KM i 201 km/h,
 • wersja Sport 85 kWh – 422 KM i 209 km/h,
 • wersja S85d – 691 KM i 250 km/h,
 • wersja P90d – 503 KM i 250 km/h,
 • wersja P100d – 770 KM i 250 km/h.

Tesla model S – ile przejedzie na jednym ładowaniu?

Zasięg, jakim przejedziemy Teslą S, zależy od indywidualnego stylu jazdy, rodzaju drogi i oczywiście wersji auta. Według oficjalnych danych producenta, poszczególne wersje mają następujące zasięgi na jednym ładowaniu:

 • wersja 40 kWh – ok. 257 km,
 • wersja 60 kWh – ok. 370 km,
 • wersja 85 kWh – ok. 483 km,
 • wersja Sport 85 kWh – ok. 483 km,
 • wersja S85d – ok. 440 km,
 • wersja P90d – ok. 480 km,
 • wersja P100d – ok. 572 km.

Ile ładuje się Tesla model S?

Czas ładowania Tesli S zależy od modelu auta, baterii, zastosowanej ładowarki, a także temperatury otoczenia. Proces ładowania najdłużej trwa poprzez gniazdko domowe i wynosi od 8 do 24 godzin. Tzw. ładowarka przyspieszona, czyli zainstalowana w domu stacja do auta, naładuje Teslę w około 8-12 godzin. Najszybciej naładujemy na stacji Supercharger, która ma największą moc i naładuje auto w ciągu około 20-50 minut.

Ile kosztuje ładowanie Tesli S? Koszt całkowitego naładowania w domu zależy od ceny prądu oraz pojemności baterii i jej stanu. W przypadku najwyższego modelu P100D koszt ten wynosi 90-110 zł. W modelach niższych jest to 60-90 zł. Jeżeli ładujemy auto na stacji, koszt zależy od jej rodzaju. W przypadku stacji AC i aucie z baterią o pojemności 82 kWh, za naładowanie zapłacimy 100-180 zł. Na stacji DC przedział cenowy dla baterii 82 kWh wynosi 140-290 zł. Koszty ładowania na stacji różnią się też od kraju, w jakim korzystamy ze stacji. Aby zoptymalizować opłaty za ładowanie w domu, warto robić to w godzinach niższej taryfy za prąd, a na stacjach Supercharger poza godzinami szczytu.

Tesla S – gdzie kupić?

Zainteresowanie autem jest dość duże, dlatego nie brakuje chętnych na zakup tego najbardziej znanego samochodu elektrycznego. Ile kosztuje Tesla model S? Ceny nowych aut zaczynają się od około 450 tys. zł. Koszt zakupu rośnie wraz ze wzrostem wyposażenia, jednostki napędowej itd. Cena Tesli modelu S może odstraszać mniej zamożnych kupujących, dlatego warto rozważyć zakup egzemplarza używanego.

Szczególnie opłacalna jest inwestycja w Teslę z USA, ponieważ auta w Stanach Zjednoczonych są dużo tańsze. Zakup samochodu za oceanem jest niezwykle opłacalny nawet przy uwzględnieniu kosztów transportu i podatków. Jednak samodzielny import jest dość ryzykowny, dlatego warto powierzyć sprowadzenie Tesli z USA doświadczonemu pośrednikowi FlyCars. Importer pomoże wybrać konkretny egzemplarz, zweryfikuje jego stan techniczny, kupi na aukcji, przetransportuje pojazd do Polski i załatwi odprawę celno-skarbową. Współpraca z pośrednikiem to gwarancja udanej, opłacalnej i bezpiecznej inwestycji.

Opublikowano: 24 czerwca 2024 Krzysztof Mikołajczyk

Miłośnik motoryzacji od kilkunastu lat. Jest właścicielem jednej z najbardziej renomowanych firm importerskich w Polsce - dumnie reprezentuje FlyCars oferując innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, a także szybkość i rzetelność sprowadzania aut. Pasjonat nie tylko samochodów, ale również jednośladów, które jak sam twierdzi, są jego odskocznią od rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!