Motoryzacyjny rynek amerykański, jak żaden inny, daje szansę na zdobycie prawdziwych okazji. Dla znawców tematu import i naprawa aut z USA jest najlepszą alternatywą, żeby kupić pojazd w dobrej cenie. Jednak niższy koszt samochodów w Stanach Zjednoczonych to niejedyny wabik na poszukiwaczy pojazdów. Są jeszcze inne korzyści, ale też pewne zagrożenia. Dlatego import auta z USA do Polski należy powierzyć firmie FlyCars, która pomoże też wybrać, kupić i sprowadzić odpowiedni egzemplarz.

Naprawa aut z USA – czy warto sprowadzać uszkodzone samochody?

Używane samochody osobowe i inne pojazdy za oceanem kosztuję mniej niż te same modele w Polsce i Europie (Sprawdź: Dlaczego auta z USA są tańsze niż europejskie). Niezwykle okazyjne są niektóre auta uszkodzone i po drobnych wypadkach, wymagające jedynie naprawy blacharskiej. Amerykanie dość często, zamiast naprawiać, są w stanie sprzedać auto po nieznacznej kolizji, żeby kupić nowe. Takie samochody w bardzo atrakcyjnych cenach mogą być oferowane np. na licytacjach firm ubezpieczeniowych i wyspecjalizowanych domów aukcyjnych. W niektórych przypadkach można zdobyć auto niemal za bezcen.

Zakup, sprowadzenie i naprawa aut amerykańskich pozwala zaoszczędzić nawet do 40% w porównaniu do zakupu tego samego pojazdu w Europie. W USA jest też większy wybór modeli, także unikatowych, zabytkowych, luksusowych i sportowych. Ponadto egzemplarze amerykańskie na ogół są lepiej wyposażone i bardziej zadbane. Jednak zakup niekiedy może być skomplikowany i ryzykowny. Dlatego import uszkodzonych aut z USA powinien odbyć się za pośrednictwem doświadczonej firmy. Ułatwi to wybór pojazdu, załatwienie formalności i opłat oraz transport do Polski.

Ile kosztuje naprawa aut amerykańskich? Czy jest droższa niż europejskich?

Serwis aut amerykańskich wymaga dobrego rozeznania. Koszt naprawy zależny jest od modelu auta, jego stanu i stopnia uszkodzenia. Im bardziej ekskluzywny pojazd, tym naprawa jest droższa. Koszty napraw lakierniczych, blacharskich i mechanicznych są zbliżone do tych w przypadku napraw aut europejskich. Dodatkowym wydatkiem może być konwersja lamp i oprogramowania.

W większości przypadków, kupno, naprawa i renowacja aut z USA jest niezwykle opłacalna. Istotny jest przy tym wybór odpowiedniego egzemplarza. Przy wyborze i zakupie auta należy dokładnie określić jego stan, dopytać o szczegóły u sprzedającego itd. Korzystając z pomocy firmy pośredniczącej w imporcie, można liczyć na sprawdzenie stanu i historii pojazdu po numerze VIN.

Naprawa samochodów amerykańskich – jak wybrać odpowiedni warsztat?

Serwis amerykańskich samochodów musi być w tym zakresie kompleksowo wyspecjalizowany, aby samodzielnie, szybko i sprawnie przeprowadzić naprawę. Warsztat powinien mieć rozeznanie w rynku amerykańskim, modelach aut, cennikach, częściach, opłacalności napraw itp. Dobrze zorganizowany serwis pojazdów może świadczyć usługi blacharskie i lakiernicze, a także wykonywać naprawy mechaniki i elektroniki. Wybierając warsztat, należy decydować się na wyspecjalizowany serwis, który jest w stanie szybko sprowadzić części do amerykańskich aut.

Czy części do aut amerykańskich są łatwo dostępne w Polsce?

W większości przypadków części do amerykańskich aut nabyć można w specjalistycznych sklepach internetowych albo zamówić u importera. W ostateczności można je samemu sprowadzić z USA albo jako używane z aukcji internetowych w Polsce i Europie. Sprowadzenie elementów ze Stanów Zjednoczonych może potrwać maksymalnie do kilku tygodni.

Niezorientowani użytkownicy mogą mieć jednak problem ze znalezieniem niektórych części do samochodów amerykańskich, ich doborem według numerów katalogowych, dopasowaniem wersji itd. Powinni zatem powierzyć to profesjonalnemu serwisowi, bo wiedza i doświadczenie jest tu kluczowe.

Serwis i konserwacja amerykańskich samochodów – dlaczego warto robić to regularnie?

Regularna konserwacja i serwis samochodów amerykańskich zapewnia ich sprawność i prawidłowe działanie. Dbałość o to zmniejsza też ryzyko nieprzewidzianych wydatków. Szczególnie gdy zauważymy niepokojące sygnały z pojazdu, należy niezwłocznie wykonać jego diagnostykę, co może zapobiec poważniejszym awariom. Mając rzadziej spotykany model samochodu z USA, tym bardziej trzeba robić regularny serwis i konserwację, ponieważ awaria może wymagać wymiany trudno dostępnych części i podzespołów. Powoduje to większe wydatki i uniemożliwia jazdę do czasu sprowadzenia części.

Remont aut z USA – podsumowanie

Zakupy amerykańskich aut budzą spore zainteresowanie w Polsce i Europie. Wynika to z niższych cen pojazdów, dużej dostępności modeli i egzemplarzy w bardzo dobrym stanie technicznym. Ponadto, łatwo znaleźć tam oferty samochodów sprzedawanych tanio z powodu niewielkich uszkodzeń zewnętrznych. Mimo kosztów importu, opłat celno-skarbowych i naprawy, zakup jest bardzo opłacalny. Dlatego renowacja i naprawa samochodów z USA jest doskonałą alternatywą dla miłośników motoryzacji, poszukujących oryginalnych, świetnie wyposażonych pojazdów w dobrych cenach. Zamawiając z doświadczonym partnerem FlyCars, można liczyć na wsparcie podczas wyboru, zakupu i importu auta.

Opublikowano: 2 sierpnia 2023 Krzysztof Mikołajczyk

Miłośnik motoryzacji od kilkunastu lat. Jest właścicielem jednej z najbardziej renomowanych firm importerskich w Polsce - dumnie reprezentuje FlyCars oferując innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, a także szybkość i rzetelność sprowadzania aut. Pasjonat nie tylko samochodów, ale również jednośladów, które jak sam twierdzi, są jego odskocznią od rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!