Rejestracja motocykla z USA w Polsce może być skomplikowanym procesem, który wymaga od właściciela pojazdu dopełnienia szeregu formalności i procedur. W zależności od stanu technicznego i wieku motocykla może być konieczne dostosowanie go do polskich standardów technicznych oraz uzyskanie odpowiednich dokumentów i certyfikatów. Warto wcześniej zapoznać się z wymaganiami i procedurami, aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów i opóźnień w procesie rejestracji.

Pierwsza rejestracja motocykla z USA — dokumenty potrzebne do rejestracji motocykla z USA

Pierwsza rejestracja motocykla z USA wymaga sporej liczby ważnych dokumentów. Są to m.in.:

 • wniosek rejestracyjny motocykla,
 • zagraniczny dowód rejestracyjny,
 • tablice rejestracyjne,
 • dokument własności (czyli faktura lub potwierdzenie zakupu),
 • potwierdzenie dokonania odprawy celnej,
 • opłata rejestracyjna.

Rejestracja motocykla sprowadzonego z USA przez inną osobę niż właściciel wymaga upoważnienia lub pełnomocnictwa.

Rejestracja motocykla sprowadzonego z USA — jakie są koszty?

Rejestracja motocykla sprowadzonego z USA wiąże się z kosztami rzędu 200 zł, m.in.:

 • tablice rejestracyjne – 40 zł,
 • dowód rejestracyjny – 54 zł,
 • karta pojazdu – 75 zł,
 • opłata ewidencyjna – 2 zł,
 • pozwolenie czasowe – 13,50 zł.

Warto również pamiętać o znakach legalizacyjnych (czyli tzw. nalepce) za 12,50 zł.

Jeżeli dokumenty wymagają przetłumaczenia na j. polski — koszty wynoszą ok. 100-150 zł. Ważne są także badania techniczne — przed złożeniem wniosku o dowód rejestracyjny. Ich cena wynosi 62 zł w przypadku motocykla.

Sprowadzenie i rejestracja motocykla z Ameryki — czy to się w ogóle opłaca?

Rejestracja motocykla z Ameryki jest niewielkim wydatkiem. Ogólne koszty sprowadzenia oscylują w granicach 20 000 – 30 000 zł. Mniej więcej tyle trzeba zapłacić za wymarzony egzemplarz ze Stanów Zjednoczonych w dobrym stanie technicznym i mechanicznym.

Do tego doliczmy także opłaty związane z importem pojazdów do Polski. Są one nieznaczne, ponieważ aktualnie za motocykle akcyza nie jest wymagana. W przypadku cła jesteśmy zmuszeni uiścić drobną opłatę w wysokości 6%.

Rejestracja motocykla ze Stanów Zjednoczonych wraz z kompleksową procedurą zakupu — ile trwa cały proces?

Rejestracja motocykla z USA wraz z kompleksową procedurą zakupu trwa zazwyczaj ok. 2-3 miesiące. W tym czasie specjaliści sprowadzają Twój wymarzony egzemplarz, dokonują niezbędnych opłat i dostarczają go prosto pod wyznaczoną przez Ciebie lokalizację.

Jak wygląda procedura zakupu motocykla we FlyCars?

Procedura zakupu motocykla z USA we FlyCars jest banalnie prosta i bazuje na kilku prostych krokach, a mianowicie:

 • wybór motocykla — wspólnie ze zleceniodawcą wyszukujemy odpowiedni jednoślad spośród dostępnych aukcji (następnie wyliczamy wszelkie koszty i weryfikujemy go w bazie Carfax oraz Autocheck — żeby klient miał pewność co do jego stanu technicznego);
 • wpłata kaucji, umowa — kolejny krok bazuje na dopełnieniu formalności (podpisujemy umowę i pobieramy kaucję od klienta — to niezbędne w przypadku, gdy zleceniodawca zrezygnuje z pojazdu po jego wylicytowaniu);
 • płatność za motocykl — po wygranej licytacji mamy dwa dni robocze na zapłacenie pełnej kwoty (gdy wpłata zostanie zaksięgowana, przechodzimy do transportu);
 • transport do portu, fracht i odprawa celna — proces ten zajmuje od kilku do kilkunastu dni (w tym czasie zabieramy motocykl z placu domu aukcyjnego i transportujemy go do portu w Bremerhaven, gdzie dokonujemy opłat celno-skarbowych);
 • transport do klienta — po zakończeniu całego procesu oddajemy motocykl klientowi i ewentualnie dokonujemy ostatnich rozliczeń (np. związanych z prowizją importerską).

Nie wiesz, jak powinna przebiegać rejestracja motocykla z USA w Polsce? Zależy Ci na przeprowadzeniu kompleksowej procedury importu motocykla z USA i wsparciu w rejestracji Twojego wymarzonego jednośladu? Napisz do nas maila lub zadzwoń. Pozostajemy do dyspozycji!

Zobacz także: Koszt sprowadzenia motocykla z USA

FAQ — najczęstsze pytania i odpowiedzi

Jakie są najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat rejestracji motocykla ze Stanów Zjednoczonych?

#1 Ile kosztuje pierwsza rejestracja motocykla z USA?

Pierwsza rejestracja motocykla z USA kosztuje ok. 200 zł. Na cenę składają się opłaty za m.in. tablice rejestracyjne, dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, opłatę ewidencyjną, pozwolenie czasowe.

#2 Rejestracja motocykla sprowadzonego z USA — kto może w tym pomóc?

Jeśli interesuje Cię rejestracja motocykla z USA w Polsce — zapytaj o poradę naszych ekspertów. Pomożemy również przeprowadzić kompleksową procedurę importu od „A” do „Z”, czyli od decyzji odnośnie wymarzonego egzemplarza, aż po jego transport pod Twój dom.

#3 Rejestracja motocykla z USA — dokumenty potrzebne do rejestracji motocykla [co dokładnie jest wymagane?]

Rejestrując motocykl z USA po raz pierwszy, należy wypełnić szereg formalności. Dokumenty, które są wymagane to m.in. wniosek rejestracyjny motocykla, zagraniczny dowód rejestracyjny, tablice rejestracyjne, potwierdzenie zakupu pojazdu, potwierdzenie dokonania odprawy celnej oraz opłata rejestracyjna.

#4 Rejestracja motocykla z USA w Polsce — ile dni trwa cały proces?

Rejestracja motocykla z USA w Polsce to proces, który przebiega dosyć sprawnie. Biorąc pod uwagę aktualne trendy oraz oczekiwanie na wydanie poszczególnych dokumentów, powinniśmy się wyrobić w mniej więcej 7-14 dni od rozpoczęcia całej procedury.

Opublikowano: 25 października 2022 Krzysztof Mikołajczyk

Miłośnik motoryzacji od kilkunastu lat. Jest właścicielem jednej z najbardziej renomowanych firm importerskich w Polsce - dumnie reprezentuje FlyCars oferując innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, a także szybkość i rzetelność sprowadzania aut. Pasjonat nie tylko samochodów, ale również jednośladów, które jak sam twierdzi, są jego odskocznią od rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!