Rejestracja quada sprowadzonego z USA – czy jest obowiązkowa?

Według obecnych przepisów rejestracja quada sprowadzonego z USA jest obowiązkowa, żeby móc poruszać się nim po drogach publicznych. Czterokołowce (szczególnie L7e) są pojazdami spalinowymi, które rozwijają sporę prędkości (nawet powyżej 100 km/h), dlatego oprócz rejestracji quada, należy go także ubezpieczyć. Kontrola drogowa bez wymaganych dokumentów będzie równoznaczna z mandatem w wysokości 100 zł i odholowaniem pojazdu, natomiast jazda czterokołowcem bez uprawnień poskutkuje karą 500 zł.

Jakie dokumenty do rejestracji quada z USA?

Do rejestracji quada z USA będą potrzebne m.in.:

  • dowód zakupu,
  • karta pojazdu,
  • homologacja,
  • dowód rejestracyjny,
  • dowód tożsamości właściciela pojazdu.

Warto również pamiętać o dowodzie odprawy celnej – ma to miejsce wyłącznie w przypadku rejestracji quada z USA lub innych krajów spoza Unii Europejskiej.

Quad z USA – rejestracja w przystępnych kryteriach cenowych

Jakie są koszty rejestracji quada z USA? Biorąc pod uwagę obecne standardy, cały proces wyniesie nas w granicach 121,50zł (oczywiście, jeżeli chodzi o sprawy urzędowe).

Zapamiętaj!

Osoby, którym zależy na indywidualnych tablicach rejestracyjnych, będą musiały liczyć się z dodatkowym wydatkiem 500 zł.

Jak zarejestrować quada z USA? – dodatkowe informacje

Rejestracja quada z USA jest relatywnie prostym zadaniem. Należy jednak pamiętać o najważniejszych zmianach homologacyjnych. Dla przykładu – jeżeli licznik w quadzie wskazuje wyłącznie mile na godzinę (mp/h), oznacza to, że przy kontroli możemy mieć problemy z ponownym włączeniem się do ruchu drogowego. Aby tego uniknąć, należy dokonać modernizacji licznikowych na km/h i mp/h lub same km/h – obie opcje są dozwolone.

Istotne są także normy emisji spalin. Czterokołowce oraz inne pojazdy w USA mają nieco mniej restrykcyjne zasady niż quady i pozostałe auta w Polsce. Wynika to m.in. z aspektów ekologicznych – udając się na badania techniczne można dokładniej podpytać o ten aspekt fachowców.

Rejestracja quada z USA – podsumowanie

Rejestracja quada z USA pozwala zalegalizować Twojego wymarzonego czterokołowca i poruszać się nim pełnoprawnie również po drogach publicznych. Pamiętaj także o wykupieniu ubezpieczenia, ponieważ jest to niezbędne, aby nie zapłacić kary, a przy ewentualnej kontroli uniknąć odholowania czterokołowca. Dziękujemy za przeczytanie tego wpisu i życzymy powodzenia w rejestracji quada z USA!


FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Jakie są najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat rejestracji quada z USA?

#1 Ile kosztuje rejestracja quada z USA?

Rejestracja quada z USA kosztuje łącznie 121,50 zł. W cenę tego procesu wchodzi opłata ewidencyjna oraz dowód rejestracyjny stały i tymczasowy. Przyjdzie nam zapłacić również za dwurzędowe tablice rejestracyjne — cena wynosi 80 zł. Jeżeli natomiast chcemy wyróżnić się spośród innych użytkowników dróg publicznych, musimy zapłacić 500 zł za tablice indywidualne.

#2 Czy rejestracja quada sprowadzonego z USA jest konieczna?

Tak. Rejestracja quada sprowadzonego z USA jest obowiązkowa. Należy jednak pamiętać, że nawet w przypadku zarejestrowania i ubezpieczenia czterokołowca, nie można poruszać się nim po drogach ekspresowych, autostradach oraz terenach chronionych.

#3 Jakie dokumenty do rejestracji quada z USA są niezbędne?

Aby zarejestrować quada z USA, należy zgromadzić najważniejsze dokumenty tj. dowód zakupu pojazdu, dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, świadectwo zgodności oraz dokument tożsamości właściciela. Pamiętajmy, że dowód rejestracyjny jest niezbędny wyłącznie w momencie kupna czterokołowca używanego. Jeżeli chodzi o nowe pojazdy — wystraczy dowód zakupu (np. faktura VAT lub umowa kupna-sprzedaży).

#4 Jak zarejestrować quada z USA?

Aby zarejestrować quada z USA, należy udać się do Wydziału Komunikacji i przygotować właściwy wniosek – możem być on wypełniony ręcznie lub w postaci formularza. Istotne jest również zgromadzenie dokumentów tj. dokument tożsamości właściciela, karta pojazdu, dowód zakupu (np. umowa kupna-sprzedaży lub faktura VAT), świadectwo zgodności oraz dowód wpłaty, który jest potwierdzeniem wniesienia wymaganych opłat. Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas maila lub zadzwoń. W razie pytań pozostajemy dyspozycyjni

Opublikowano: 27 stycznia 2023 Krzysztof Mikołajczyk

Miłośnik motoryzacji od kilkunastu lat. Jest właścicielem jednej z najbardziej renomowanych firm importerskich w Polsce - dumnie reprezentuje FlyCars oferując innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, a także szybkość i rzetelność sprowadzania aut. Pasjonat nie tylko samochodów, ale również jednośladów, które jak sam twierdzi, są jego odskocznią od rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!