Dubaj to szczególne miejsce pod wieloma względami. Ten bardzo zamożny region nasycony jest luksusem i pięknymi autami, których próżno szukać na naszym rynku motoryzacyjnym. Tamtejsze pojazdy są coraz popularniejsze na polskich drogach. Inwestycja w samochód ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zapewnia oszczędności i szereg innych korzyści. Sprawdź, gdzie szukać auta z Dubaju i dlaczego są one tak chętnie kupowane.

Auta z Dubaju – najważniejsze korzyści z zakupu

Decydując się na zakup i sprowadzenie samochodu z Emiratów, można zaoszczędzić nawet 30-40% w porównaniu do zakupu danego modelu na terenie Unii Europejskiej. Taka opłacalność jest nawet przy uwzględnieniu kosztów transportu i podatków. Przy czym, należy wiedzieć, że im droższy pojazd kupujemy, tym więcej oszczędzamy. Dlatego nie zawsze warto kupować tam samochód niższej klasy. Nowe i używane auta w Dubaju są dużo tańsze niż w Polsce i Europie, stąd ta opłacalność. To cecha charakterystyczna zamożnych regionów świata, gdzie jest duże nasycenie luksusowymi autami. Znajdziemy tam mnóstwo pojazdów klasycznych, sportowych, ekskluzywnych, terenowych oraz bogato wyposażonych limuzyn i SUV’ów.

Samochody w Dubaju są też lepiej wyposażone. Do tego mamy tam do wyboru więcej wariantów silnika dla danego modelu. Znajdziemy też luksusowe samochody niedostępne na polskim i europejskim rynku. Używane egzemplarze są w bardzo dobrym stanie technicznym i mają niewielki przebieg. Wynika to z tego, że zamożni mieszkańcy Dubaju często kupują nowe samochody i stare sprzedają za niewygórowaną cenę. Warto też wiedzieć, że przez ciepły i suchy klimat w Emiratach pojazdy mają dużo mniejsze ślady korozji. Główne korzyści zakupu auta z Dubaju to:

  • bardzo dobre ceny nowych i używanych pojazdów,
  • duży wybór modeli, także niedostępnych w Polsce,
  • lepsze wyposażenie techniczne,
  • mały przebieg i dobry stan techniczny używanych egzemplarzy.

Gdzie szukać auta z Dubaju?

Wśród kupujących luksusowe pojazdy dużym zainteresowaniem cieszą się aukcje samochodów z Dubaju. Jest tam nieograniczony wybór modeli, ponieważ rynek motoryzacyjny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich należy do najbardziej rozwiniętych na świecie. Dominują tam marki Rolls-Royce, Bentley, Aston Martin, Maserati, Ferrari, Lamborghini czy Porsche. Decydując się na zakup, warto przejrzeć oferty tamtejszych domów aukcyjnych. Kupujący z całego świata upodobali sobie zwłaszcza portale Emiratesauction, Dubizzle, Dubicars, Yallamotor i Copart. Trzeba jednak wiedzieć, że auta z Dubaju na tych stronach powinny być dokładnie sprawdzone, dlatego osoby niedoświadczone powinny skorzystać z pomocy pośrednika importu FlyCars.

Jak sprowadzić auto z Dubaju?

Jeżeli nie wiemy, jak kupić auto z Dubaju, to nie należy robić tego samodzielnie. Zakup i sprowadzenie pojazdu wymaga dobrego rozeznania rynku, znajomości przepisów, skrupulatnej analizy oferty i zorganizowanego transportu. Dlatego import aut z Dubaju warto zlecić doświadczonemu pośrednikowi FlyCars. Jest to gwarancją bezpiecznej i korzystnej transakcji. Wystarczy określić, jaki pojazd nas interesuje. Importer wspiera w wyborze egzemplarza, dokładnie analizując jego stan techniczny. Następnie kupuje auto na aukcji i załatwia formalności ze sprzedającym i domem aukcyjnym. Kupiony pojazd transportowany jest do portu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, po czym frachtem morskim płynie do Europy. Po drodze załatwiana jest odprawa celno-skarbowa i samochód trafia do Polski, na wskazany przez klienta adres. Zazwyczaj wszystko trwa od 2 do 5 miesięcy.

Koszty sprowadzenia samochodu z Dubaju

Żeby ustalić, ile kosztuje sprowadzenie auta z Dubaju, trzeba zsumować dodatkowe opłaty związane z importem. Całkowity koszt importu z pomocą FlyCars wynosi około 25 000 – 35 000 zł. Oprócz prowizji dla domu aukcyjnego i pośrednika importu czekają nas koszty transportu lądowego i frachtu morskiego. Do tego dochodzi odprawa celno-skarbowa, gdzie należy opłacić podatek VAT (23% w Polsce lub 19% w Niemczech), cło (10% dla samochodów osobowych) i akcyzę (1,55% – 18,6%, w zależności od rodzaju pojazdu, napędu i pojemności silnika). Formalności jest zatem naprawdę sporo.

Jak sprowadzić samochód z Dubaju – podsumowanie

Rynek samochodów w Dubaju to istne eldorado dla poszukiwaczy luksusowych pojazdów. Kupujących zachęcają niskie ceny, ogromny wybór modeli i bogate wyposażenie aut. Wybierając samochód z Emiratów, mamy szansę dostać pojazd lepiej wyposażony i krótko eksploatowany, co przekłada się na dobry stan techniczny. Trzeba jednak pamiętać, że samodzielny zakup bywa niebezpieczny, bo potrzebna jest dokładna weryfikacja sprzedawcy i danego egzemplarza auta. Po zakupie pojazd czeka podróż do Polski i inne formalności. We wszystkim pomoże doświadczony importer FlyCars, aby uprościć Państwu zadanie i zapewnić maksimum bezpieczeństwa transakcji. Zapraszamy do kontaktu i przedstawienia pakietu informacji na temat wymarzonego samochodu, który z pewnością wspólnie znajdziemy.

Opublikowano: 27 maja 2024 Krzysztof Mikołajczyk

Miłośnik motoryzacji od kilkunastu lat. Jest właścicielem jednej z najbardziej renomowanych firm importerskich w Polsce - dumnie reprezentuje FlyCars oferując innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, a także szybkość i rzetelność sprowadzania aut. Pasjonat nie tylko samochodów, ale również jednośladów, które jak sam twierdzi, są jego odskocznią od rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!