Słynne amerykańskie motocykle są zapewne oczkiem w głowie każdego miłośnika jednośladów. Amerykanie szczególnie upodobali sobie te pojazdy, które są dla nich uosobieniem wolności, statusu i niezależności. Dlatego Stany Zjednoczone można nazwać światową ojczyzną rynku motocykli. Duże możliwości zdobycia amerykańskiej maszyny przyciągają kupujących z Polski i Europy. Przedstawiamy najpopularniejsze marki motocykli z USA, które cieszą się niesłabnącym uznaniem na całym świecie.

Motocykle amerykańskie – marki dla wymagających

Rynek motocykli w USA ma najwięcej do zaoferowania dla kupujących z całego świata. Stany Zjednoczone to kraj z bogatą tradycją i doświadczeniem w produkcji jednośladów różnego typu. Doskonale wyposażone, duże i mocne motocykle, w Ameryce od lat używane są do dalekich podróży i codziennej aktywności. Owiane kultem, klasyczne jednoślady Harley Davidson i Indian to ikony amerykańskiej branży motocyklowej, symbolizujące tzw. American Dream.

Na wymagającym rynku za oceanem, sporym uznaniem cieszą się też marki azjatyckie, zwłaszcza Honda, Yamaha i Suzuki, które trwale wpisały się w amerykańską kulturę motoryzacyjną i masową. Japońskie motocykle przeznaczone na tamtejszy rynek są świetną alternatywą dla podobnych motocykli amerykańskich.

Najpopularniejsze amerykańskie marki motocykli

Jakie są marki motocykli amerykańskich, ubóstwiane na świecie? Bez wątpienia jedną z nich jest Harley Davidson. Ten najbardziej rozpoznawalny producent z Ameryki jest ikoną klasy i rozpoznawalnego stylu. Jako lider tamtejszego rynku oferuje motocykle zaliczane do pojazdów ekskluzywnych, eleganckich, trwałych, mocnych i dopracowanych. Przeznaczone do pokonywania dużych odległości, chętnie wybierane są przez podróżujących i ortodoksyjnych miłośników tego rodzaju konstrukcji. Harley Davidson specjalizuje się w maszynach typu Cruiser i turystycznych. Mają one bardzo duże silniki i zazwyczaj nisko osadzone siedzenie oraz podwyższoną kierownicę.

Przedstawiając najpopularniejsze marki motocykli z USA, nie można zapomnieć też o Indian. To jeden z najstarszych amerykańskich producentów, który istnieje od 1901 roku. Od zawsze oferował mocne, zaawansowane technologicznie motocykle, zapewniające bardzo dobre osiągi. Indian zasłynął głównie z produkcji jednośladów sportowych, ale oferuje też modele typu cruiser do użytku codziennego.

Wśród rozpoznawalnych marek motocykli z USA jest także Victory, która istnieje od 1997 r. Motocykle tego producenta to nowoczesne, masywne cruisery o fenomenalnej stylistyce i dużej mocy, przystosowane do pokonywania długich dystansów.

Słynne motocykle amerykańskie

Te najbardziej słynne motocykle amerykańskich marek cieszą się uznaniem nie tylko w USA. Producenci w swojej historii oferowali pewne modele, które wzbudziły szczególne zainteresowanie także w innych krajach. Kultowym klasykiem jest z pewnością Harley Davidson Superlow. Turystyczny jednoślad o charakterystycznej linii, z nisko osadzonym siedzeniem i wąską ramą. Bardzo zwrotny i uniwersalny, przeznaczony do jazdy miejskiej i na długie trasy. Produkowany już w latach 50-tych Harley Davidson Sportster także cieszy się dużym zainteresowaniem. To jeden z tańszych modeli producenta, o klasycznej budowie, który sprawdza się zarówno na krótkich, jak i długich dystansach.

Uznanym klasykiem jest też Indian Scout Sixty. Motocykl ten łączy design retro z nowoczesną konstrukcją. Jest stworzony do dalekich tras, do dziś może konkurować z innymi motocyklami turystycznymi. Także Yamaha V – Star zdobyła rzesze wielbicieli. Motocykl typu cruiser jest bezpośrednią alternatywą dla modeli Harley Davidson. Producent ceniony jest też za motocykl Yamaha R1, który uważany jest za jedną z lepszych sportowych maszyn. Dużą popularnością cieszy się też terenowa Honda CRF i sportowe Suzuki V – Strom.

Najchętniej importowane motocykle z USA

Najlepsze perełki można kupić na aukcjach motocykli z USA. Wśród słynnych motocykli amerykańskich pewne modele są szczególnie chętnie importowane do Polski i Europy. Są to maszyny typu cruiser, turystyczne i sportowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się następujące motocykle Harley Davidson: Softail Deuce, Road King Classic, Sportser, Blackline oraz Softail Fat Boy. Często sprowadzane są też jednoślady: Yamaha XVS, Yamaha FZ6 R, Honda VT750 C2F, Honda RVT1000 R i Suzuki GSX-R1000.

Zobacz także:
Koszt transportu motocykla z USA
Rejestracja motocykla z USA

Marki motocykli z USA – podsumowanie

Marki motocykli z USA są bardzo cenione w niemal każdym zakątku świata. Jednoślady amerykańskie są świetnie wyposażone, solidnie wykonane, trwałe i mocne. Cechują się też fenomenalną stylistyką, obok której nie można przejść obojętnie. Co więcej, Amerykanie często poddają je tuningowi i modyfikują ich wygląd.

Nie da się ukryć, że rynek w USA daje największe możliwości zakupu wymarzonego motocykla. Modele w USA są tańsze niż w Europie, dlatego import motocykli z USA jest tak popularny. Ponadto oferowane tam egzemplarze mają lepsze wyposażenie i kupić je można często w bardzo dobrym stanie i niższej niż u nas cenie. Wystawiane są na aukcjach i portalach takich jak: Copart, Iaai, Manheim, National Powersport Auctions, Cycle Trader, Motorcyle Scan, Argo Cycles czy Chopper Exchange. Zakup i sprowadzenie pojazdu z pośrednikiem importu daje nawet 30-40% oszczędności w porównaniu do zakupu tego samego motocykla w Europie.

Opublikowano: 20 października 2023 Krzysztof Mikołajczyk

Miłośnik motoryzacji od kilkunastu lat. Jest właścicielem jednej z najbardziej renomowanych firm importerskich w Polsce - dumnie reprezentuje FlyCars oferując innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, a także szybkość i rzetelność sprowadzania aut. Pasjonat nie tylko samochodów, ale również jednośladów, które jak sam twierdzi, są jego odskocznią od rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!