Volvo XC60 jest jednym z popularniejszych amerykańskich SUV-ów klasy premium w Polsce. Auto jest typowym przykładem pojazdu marki Volvo, czyli samochodu bezpiecznego, komfortowego i niezawodnego. Ze względu na swoje możliwości, wybierany jest często jako auto rodzinne, miejskie i na dłuższe trasy. Okazyjnie Volvo XC60 można kupić w wersji amerykańskiej. Jakie jest Volvo z USA i czy warto je importować? Wyjaśnimy, czy zakup się opłaca i czym te auta różnią się od wersji europejskich.

Volvo z USA — czy warto sprowadzać?

Rynek amerykański daje duże możliwości zakupu dobrze wyposażonych samochodów w niskich cenach. Volvo XC60 ze Stanów Zjednoczonych może okazać się niezwykle udanym zakupem, jeśli wybierzemy odpowiedni, sprawdzony egzemplarz. Auta w USA kosztują mniej niż te same modele w Polsce i Europie. Oferowane na tamtejszym rynku wtórnym są zwykle w dobrym stanie technicznym, bardziej zadbane i lepiej wyposażone. Często nawet po drobnej kolizji auto przejmowane jest przez ubezpieczyciela i wystawiane na aukcję. Dlatego okazyjnie można kupić pojazd z małym przebiegiem, wymagający jedynie drobnych napraw blacharskich.

Ze względy na zamożność Amerykanów, użytkownicy częściej zmieniają samochody i mogą sobie pozwolić na modele wyższej jakości. Tamtejsze przepisy mocno utrudniają ukrywanie stanu technicznego, dlatego podczas zakupu mamy wgląd w autentyczną historię auta. Mimo kosztów celno-skarbowych i transportu do Polski, kupując Volvo z USA, można zaoszczędzić nawet 30-40% w porównaniu do zakupu auta w Europie.

Sprawdź: Ile kosztuje sprowadzenie auta z USA do Polski.

Volvo ze Stanów Zjednoczonych — opis auta

Volvo jest uosobieniem auta bezpiecznego, wygodnego, dobrze wyposażonego i świetnie radzącego sobie w trudniejszych warunkach. Volvo XC60, jako bezpośredni konkurent BMW X3, Audi Q5, Lexus NX czy Porsche Macan jest kuszącą alternatywą w tym segmencie. Pierwsza generacja produkowana była w latach 2008-2017, druga od roku 2017. Sylwetka oraz wnętrze nawet starszych wersji do dziś wygląda nowocześnie i elegancko, bez sportowej i agresywnej stylistyki. Auto jest trwałe, bardzo wygodne i przestronne, idealnie nadaje się na rodzinne wyjazdy. Jak przystało na Volvo, pojazd cechuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów.

Volvo XC60 – różnice wersji amerykańskiej i europejskiej

Volvo XC60 z USA i różnice między wersją amerykańską a europejską auta to częsty temat rozważań poszukiwaczy motoryzacyjnych okazji. Modele amerykańskie są z reguły lepiej wyposażone, ale ich zakup może wiązać się z dostosowaniem auta do europejskich standardów. Volvo ze Stanów Zjednoczonych już w podstawowej wersji ma podgrzewane fotele, monitorowanie zmęczenia kierowcy, systemem kontroli toru jazdy i kamerą cofania. Wyższe wersje R-Design i Inscription mają nieco zmienioną stylistykę wnętrza. Volvo z USA różnice ma też w zakresie podstawowego wyposażenia, co może wymagać drobnych przeróbek auta z USA na rynek europejski, aby można było go zarejestrować w Polsce.

Volvo XC60 w wersji amerykańskiej ma inaczej działające światła i kierunkowskazy, co zgodnie z przepisami wymaga modyfikacji do jazdy w Europie. Auta amerykańskie mają mniejszy rozmiar miejsca na rejestrację, jednak od 2018 roku można w Polsce montować mniejsze tablice. Adaptacji może wymagać układ wydechowy w aucie z USA. Większość modeli ma liczniki przebiegu i prędkościomierze operujące tylko w milach. Zazwyczaj mają one też automatyczną skrzynię biegów. W przypadku nawigacji i aplikacji konieczne będzie wgranie nowego oprogramowania, takiego jak mapy itp. Radio będzie wymagać wymiany bądź przestrojenia, ponieważ w USA działa w innym zakresie częstotliwości.

Volvo XC60 wersja amerykańska — jaki silnik wybrać?

Samochody Volvo w wersji amerykańskiej dostępne są z różnymi silnikami. Model XC60 występuje z silnikiem benzynowym, hybrydowym i dieslem. Najniższa wersja T5 generuje 250 koni mocy. Najmocniejsza T8 ma 400 koni i jest doposażona silnikiem elektrycznym, co stanowi wersję hybrydową. Słabsze jednostki zainteresują osoby preferujące spokojną jazdę. Wysoką dynamiką, dobrą kulturą pracy i optymalnym spalaniem cechuje się wersja T6, która jest najczęstszym wyborem wśród użytkowników.

Ile kosztuje Volvo XC60 z USA?

Zakup i import samochodu z USA może dać nawet 30-40% oszczędności, wliczając w to koszt zakupu auta, transportu i opłat celno-skarbowych. W zależności od stanu, przebiegu, wersji i rocznika auta, ceny Volvo XC60 w zależności od rocznika mieszczą się w granicach od ośmiu do dwudziestu kilku tysięcy dolarów. Do tego dochodzą jeszcze koszty transportu, cła, podatku, rejestracji i dostosowania do polskich standardów.

Podsumowanie

Na temat Volvo XC60 z USA opinie użytkowników w większości są bardzo pozytywne. Auto jest niezawodne, wytrzymałe, eleganckie, przestronne i bezpieczne. Ceny auta są tam dużo niższe niż w Europie. Kupując w Ameryce, dostajemy też egzemplarz z bogatszym wyposażeniem. Dlatego zdecydowanie warto importować samochód z USA. Warunkiem udanego zakupu jest jednak wybór odpowiedniego egzemplarza, którego ewentualna naprawa będzie opłacalna. Decydując się na zakup w USA zaleca się korzystać z pomocy doświadczonego importera FlyCars. Ułatwi to wybór auta oraz wszelkie formalności związane z zakupem, transportem i odprawą celną.

Zobacz także:
Naprawa i renowacja auta z USA — jak przebiega i ile kosztuje?

Vovlo XC60 sprowadzone dla klientów FlyCars

Opublikowano: 25 sierpnia 2023 Krzysztof Mikołajczyk

Miłośnik motoryzacji od kilkunastu lat. Jest właścicielem jednej z najbardziej renomowanych firm importerskich w Polsce - dumnie reprezentuje FlyCars oferując innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, a także szybkość i rzetelność sprowadzania aut. Pasjonat nie tylko samochodów, ale również jednośladów, które jak sam twierdzi, są jego odskocznią od rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Zamów rozmowę z konsultantem

Trwa ładowanie formularza...
Innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny, szybkość i rzetelność!